Today 46944 unique visitors 141 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Absolutely New Ballroom competition dres...
Monaco
€ 750.00 Fixed price
Elegant Ballroom Competition Dress
United States
€ 1500.00 Negotiable
Stunning Competition Dress by "LE F...
United States
€ 4500.00 Negotiable
Red Black Ballroom dress
United States
€ 1600.00 Fixed price
Velvet Tiger Ballroom Dance Dress
Slovakia
€ 650.00 Negotiable
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
€ 1750.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Absolutely new royal blue ballroom dress
Monaco
€ 800.00 Fixed price
Size: S- M
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 clubs/studio Dansschool Clara Lam... 
 events Ballo In Due - Itali... 
 clubs/studio Imperial Academy 
 organisations Scrutiny3 - Computer... 
 general Danskleding 
 business Crystal'S Creations 
 clubs/studio Hildemors 
 general Dance Network In Jap... 
 general Nodance,Nolife. 
 business Buy2dance.Com 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :Grand Prix Dynamo 2009
City :Moscow
Country :Russia
Date :Saturday, 03-07-2009
Association :National
Disipline :Ten Dance
Type :Open
Age :Juvenile II 8 Dance

Result Service - Results

Result Service / Grand Prix Dynamo 2009 / Juvenile II 8 Dance
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Semen Khrzhanovskiy - Vitalina Bunina Russian Federation
2Filipp Onischenko - Anastasiya Trachuk Russian Federation
3Ilya Senatorov - Ekaterina Panteleeva Russian Federation
4Oleg Pshenichnikov - Svetlana Ivanova Russian Federation
5Ilya Gavrikov - Anna Litovskikh Russian Federation
6Mark Glushko - Polina Semenova Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Aleksey Kapusta - Arina Popova Russian Federation
8Aleksey Antonov - Yana Rozhnova Russian Federation
9Georgiy Nanetashvili - Ekaterina Abushenko Russian Federation
10Kirill Panfilov - Viktoriya Lavrova Russian Federation
11Nikita Panchenko - Anastasiya Akinina Russian Federation
11Aleksandr Vasetskiy - Yuliya Sumbaeva Russian Federation
13Sergey Kotov - Anastasia Zaytseva Russian Federation
14Emil Kabirov - Arina Baylina Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
15Vadim Filipchik - Tatyana Yaremchuk Russian Federation
16Egor Boldysh - Viktoriya Sajkovskaya Byelorussia
17Boris Kulakov - Valeriya Sytina Russian Federation
18Maksim Fesenko - Elizaveta Bilyay Ukraine
19Areg Mnatsakanyan - Polina Sakova Russian Federation
20Egor Matinov - Elizaveta Nepomnyaschaya Russian Federation
21Dmitriy Kulebakin - Mariya Skorodumova Russian Federation
21Ilya Yatsyna - Anastasiya Esina Russian Federation
23Evgeni Smirnov - Viktoriya Petrova Russian Federation
24Igor Kolotov - Ekaterina Logacheva Russian Federation
25Roman Shibaev - Vladislava Andreeva Russian Federation
25Daniil Shinkov - Valeriya Bobrova Russian Federation
27Andrey Makarov - Ekaterina Yakunina Russian Federation
28Sergey Novoseltsev - Luiza Edigaryan Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
29Artem Uryadov - Sofya Tsarapkina Russian Federation
29Stanislav Lezhnin - Anastasiya Romashkina Russian Federation
29Yaroslav Soluyanov - Ekaterina Masharskaya Russian Federation
32Artiom Kuznetsov - Aytadzh Allakhverdieva Russian Federation
33Aleksandr Kuznetsov - Yana Veselova Russian Federation
33Daniil Yakushev - Elina Kokotova Russian Federation
35Kirill Ivanov - Mariya Litsoeva Russian Federation
36Daniil Kondratev - Anastasia Maksimova Russian Federation
37Yuriy Schegolevatykh - Oksana Kondrashova Russian Federation
38Aleksey Sayapin - Mariya Chuykina Russian Federation
39Mikhail Lopatin - Elizaveta Kuzevich Russian Federation
40Lev Mordvinkin - Aleksandra Pechenkina Russian Federation
40Aleksey Nikolaenko - Yuliya Burtseva Russian Federation
40Vladimir Ustyuzhanin - Varvara Stradina Russian Federation
43Emil Dalivalov - Aleksandra Fetisova Russian Federation
43Valentin Mamoyko - Diana Teterina Russian Federation
45Timur Utkuzov - Ilona Dresher Russian Federation
45Nikolay Kurkin - Mariya Dolgaeva Russian Federation
47Makar Kozhevnikov - Kseniya Chernyavskaya Russian Federation
47Mikhail Kozhukhov - Tatyana Epimakhova Russian Federation
49Vasiliy Egorov - Kseniya Statova Russian Federation
49German Zernov - Anastasiya Abakumova Russian Federation
51Ilya Gordievskiy - Ekaterina Nikitina Russian Federation
52Sergey Tebin - Polina Semenova Russian Federation
53Maksim Pugachev - Alina Sokolova Russian Federation
54Anton Filippenko - Viktoriya Krylova Russian Federation
55Dmitriy Gulyaev - Anastasiya Kravchenko Russian Federation
56Dmitriy Erofeev - Madina Kalashnikova Russian Federation
57Vladislav Burtsev - Margarita Tikhomirova Russian Federation
58Ignat Ilyasov - Viktoriya Volosovskaya Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
59Vladimir Kurganov - Marina Skachkova Russian Federation
59Daniil Katerbarg - Anastasiya Gaydysheva Russian Federation
59Nazariy Frantsuzov - Alena Kolesnikova Russian Federation
62Daniil Anofrikov - Diana Lomakina Russian Federation
62Vladislav Ilyushenov - Mariya Bokhan Russian Federation
62Aleksandr Nesterenko - Anastasiya Tregubora Russian Federation
62Mark Podolskiy - Mariya Kornienko Russian Federation
66Vladislav Kniga - Yuliana Ovchinnikova Russian Federation
66Aleksandr Nazarov - Aleksandra Temeshova Russian Federation
68Daniil Makarkin - Darya Boyarkina Russian Federation
69Denis Zabortsev - Milena Barabanova Russian Federation
70Sergey Driga - Ekaterina Gromyko Russian Federation
70Aleksandr Nikonorov - Darya Rogacheva Russian Federation
72Artem Abazin - Yuliya Pankina Russian Federation
72Ivan Solovev - Anna Burina Russian Federation
74Andrey Agakov - Aleksandra Basharova Russian Federation
75Artem Vypritskiy - Margarita Makeeva Russian Federation
76Yuriy Zheleznov - Uardiya Ashab Russian Federation
76Valeriy Zirin - Elina Sultanova Russian Federation
78Ivan Fomchenkov - Veronika Poselova Russian Federation
79Nikita Khripunov - Diana Satiyan Russian Federation
79Ilya Zaykin - Dana Makarova Russian Federation
81Aleksey Sherenkov - Kseniya Pristansnkova Russian Federation
81Vadim Milovanov - Elena Zvereva Russian Federation
81Leonid Kreminskiy - Angelina Kaminskaya Russian Federation
81Pavel Kosterin - Viktoriya Kurbatova Russian Federation
85Alexander Klopkov - Olesya Kudrina Russian Federation
85Aleksandr Malkov - Darya Tkachenko Russian Federation
85Efim Rybin - Ekaterina Rybina Russian Federation
88Kirill Kudelkin - Kristina Erkhan Russian Federation
89Kirill Lebedev - Viktoriya Mosheva Russian Federation
89Andrey Finogenov - Elizaveta Solonenko Russian Federation
89Kirill Brezhnev - Polina Stas Russian Federation
89Oleg Nekrasov - Ekaterina Apostolova Russian Federation
93Yaroslav Aleksandrov - Polina Krulikovskaya Russian Federation
93Nikita Roschin - Diana Shestakova Russian Federation
93Vladimir Terentev - Sofya Voznesenskaya Russian Federation
96Artem Kurilin - Marina Kharlashina Russian Federation
97Anton Sokolov - Polina Artemova Russian Federation
97Kirill Sobolev - Mariya Goryanikova Russian Federation
97Vladislav Mukhin - Valeriya Gazonenko Russian Federation
100Filipp Balakin - Tatyana Pshenichnaya Russian Federation
101Aleksandr Goryunov - Veronika Shabashova Russian Federation
102Nikita Arutyunov - Polina Milshina Russian Federation
102Vladislav Timoshkin - Maya Timoshkina Russian Federation
104Andrey Stepantsov - Kseniya Nebolsina Russian Federation
105Mikhail Andronov - Kristina Akimova Russian Federation
105Vitaliy Zylev - Darya Kolganova Russian Federation
105Leonid Sokolov - Polina Smirnova Russian Federation
105Nikita Mikulskiy - Anzhelika Barabanova Russian Federation
105Aleksandr Masyukov - Ekaterina Svintsova Russian Federation
105Vladimir Kiselev - Anna Smirnova Russian Federation
105Roman Belov - Kseniya Shmatkova Russian Federation
105Klim Belkin - Anastasiya Tarasenko Russian Federation
113Kirill Romin - Elizaveta Veschina Russian Federation
114Stanislav Beresten - Kseniya Zimnyukova Russian Federation
114Igor Pomorov - Kima Ionanova Russian Federation
114Posad Sergiev - Aleksandra Zaytseva -