Today 128364 unique visitors 127 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Red Black Ballroom dress
United States
€ 1600.00 Fixed price
Velvet Tiger Ballroom Dance Dress
Slovakia
€ 650.00 Negotiable
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
€ 1750.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 350.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 11-09FEMALEPatricia Herceg(22)
Croatia
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 general Nodance,Nolife. 
 clubs/studio Ballroom Dance Class... 
 clubs/studio Brandis Dance 
 business Dance Design 
 clubs/studio A.S. Top Dance Websi... 
 homepages Slcouple - The Offic... 
 clubs/studio Italdance 
 business Ballroomjurken.Nl 
 business Dancestyle 
 clubs/studio Dansschool Kuiper 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :Russian Junior II Standard 2009
City :Moscow
Country :Russia
Date :Saturday, 03-14-2009
Association :National
Disipline :Standard
Type :National Championships
Age :Junior II Standard

Result Service - Results

Result Service / Russian Junior II Standard 2009 / Junior II Standard
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Valeriy Pavlov - Karolina Maevskaya Russia
2Leonid Akulenko - Ekaterina Bykova Russian Federation
3Vladislav Bogoslov - Ekaterina Ryabogina Russian Federation
4Dmitriy Kapusta - Ekaterina Karaschuk Russia
5Nikita Dolyuk - Irina Kiryukhina Russian Federation
6Evgeniy Nikitin - Tatyana Antonova Russian Federation
7Gleb Moliy - Darya Stolbova Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
8Nikita Tabachkov - Ekaterina Kostochkina Photos of couple available  Russian Federation
9Igor Balyukin - Darya Guryleva Russian Federation
10Dmitriy Prikhodko - Anna Ivanova Russian Federation
11Maksim Belikov - Kristina Durova Russian Federation
11Denis Golikov - Olesya Frolova Russian Federation
13Vadim Likhovtsev - Alina Epeykina Russian Federation
14Boris Basin - Elizaveta Monikaynen Russia
14Kirill Medyanov - Eliza Lozhnikova Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
16Alexey Barkov - Anna Grishchenko Russian Federation
17Viacheslav Karasev - Anastasiya Zakharchuk Photos of couple available  Russian Federation
17Mikhail Sarmatov - Viktoriya Polovova Russian Federation
19Kirill Kuznetsov - Elena Kirilenko Russian Federation
20Daniil Kapitanov - Vladlena Baranova Russian Federation
20Artem Lazarev - Tatyana Nastechena Russian Federation
22Vadim Maslov - Yana Cherepanova Russia
23Vladislav Tkachenko - Aleksandra Tarasenko Russian Federation
24Vladimir Vasilevich - Anna Magdeeva Photos of couple available  Russian Federation
25Vladimir Zubov - Evgeniya Bystrova Russia
26Petros Avetisjan - Aleksandra Nekrasova Russian Federation
26Vladislav Motorkin - Anastasiya Kulkova Russian Federation
28Igor Akinshin - Mariya Savushkina Russian Federation
 
Round 4
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
29Ignat Zaripov - Irina Dobryakova Russian Federation
30Roman Zinovev - Elena Popova Russian Federation
30Stanislav Maksimov - Anna Ionichenok Photos of couple available  Russian Federation
32Aleksandr Chukharev - Kseniya Beleush Russian Federation
32Maksim Sitkin - Darya Radchenko Russian Federation
34Aleksey Dolotov - Mariya Kuznetsova Russian Federation
34Andrey Prytkov - Ekaterina Boykova Russian Federation
34Maksim Zuev - Evgeniya Yasinovskaya Russian Federation
37Roman Tagiltsev - Daria Pastukhova Russian Federation
38Vladimir Golubtsov - Darya Barsukova Russian Federation
38Sergey Golovachev - Ekaterina Gorodetskaya Russian Federation
40Nikita Kadnikov - Aleksandra Koldan Russian Federation
41Ivan Klyuev - Tamara Bunatyan Russian Federation
41Andrey Zaichenko - Yana Akhmedova Russian Federation
43Vladimir Zemskov - Anna Lozhkina Russian Federation
44Egor Sonin - Ekaterina Sonina Russian Federation
44Egor Savelev - Mariya Orlova Russian Federation
46Vladislav Antufev - Anna Soloveva Russian Federation
46Nazar Khusnutdinov - Azaliya Dautova Russian Federation
46Vyacheslav Kolesnitskiy - Viktoriya Li Russian Federation
49Ilya Bazlov - Kseniya Idrisova Russian Federation
50Andrey Khripkov - Mariya Eliseeva Russian Federation
51Vladislav Tsarev - Valeriya Maslova Russia
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
52Aleksey Zykov - Evgenia Derbizh Russian Federation
52Mikhail Zimin - Anastasiya Koveza Russian Federation
52Vladimir Martintsov - Yana Aldoshina Russian Federation
55Kirill Rychagov - Lyudmila Alferova Russian Federation
56Vladislav Korennoy - Ksenia Rybina Russia
56Sergey Shubadeev - Olesya Radaeva Russian Federation
58Vladislav Tolstikov - Viktoriya Andreeva Russian Federation
58Evgeniy Spadarik - Tatyana Andreeva Russian Federation
58Aleksandr Sedykh - Polina Khamova Russian Federation
58Vladislav Chernyshov - Alena Ivanova Russian Federation
62Roman Shvets - Polina Ledrova Russian Federation
62Albert Trofimov - Elena Guseva Russian Federation
64Alexandr Shershitsky - Ksenia Nikitina Russian Federation
65Denis Samarov - Kristina Shinkaryuk Russian Federation
66Aleksander Shishlenkov - Anna Lopatina Russian Federation
66Zakhar Korolev - Irina Titova Russian Federation
66Ivan Golovkin - Tamara Grigoryants Russian Federation
69Yaroslav Ponomarev - Yuliya Konkova Russian Federation
70Aleksey Doronin - Diana Bykova Russian Federation
70Ruslan Gasanov - Milena Zaripova Russian Federation
72Vladislav Ovtin - Anastasiya Koler Russian Federation
72Aleksandr Nazarov - Margarita Razomazova Russian Federation
72Oleg Korepov - Oksana Chernyavskaya Russian Federation
75Kirill Vlasov - Alisa Shipilova Russian Federation
76Evgeniy Drozdov - Margarita Alekseeva Russian Federation
76Evgeniy Kobelev - Aleksandra Sadchenko Russian Federation
76Vladislav Polyanskiy - Anna Spiridonova Russian Federation
79Pavel Surkov - Ekaterina Kalish Russian Federation
80Semen Sidorenko - Alisa Novitskaya Russian Federation
80Kirill Kalmykov - Karina Pestova Russian Federation
80Dmitriy Bayanov - Alina Dichka Russian Federation
83Roman Bogatyrev - Anna Polyakova Russian Federation
83Maksim Perov - Margarita Chumutina Russian Federation
85Artem Kepper - Irina Zakharova Russian Federation
85Vadim Skiruk - Olga Yurasova Russian Federation
87Andrey Pegin - Alena Sudnitsyna Russian Federation
87Artemiy Martynov - Ekaterina Gorodetskaya Russian Federation
89Igor Matveev - Valeriya Maruschak Russian Federation
90Vadim Chistyakov - Angelina Glazkova Russian Federation
90Aleksandr Sokolov - Elizaveta Loseva Russian Federation
92Ilya Lubskiy - Aleksandra Sipyagina -
92Nikolay Paschenko - Ekaterina Fayruzova Russian Federation
94Andrey Trubaenko - Valeriya Lobova Russian Federation
94Nikita Tomarev - Marina Borzenkova Russian Federation
96Daniil Skurydin - Anastasiya Rasskazova Russian Federation
97Evgeniy Oganesyan - Elena Egutkina Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
98Aleksey Anelikov - Elizaveta Yuzhakova Russian Federation
98Evgeniy Berlyakov - Alena Mozheeva Russian Federation
98Vadim Isaev - Angelina Sudakova Russian Federation
98Roman Malikov - Margarita Korotchenkova Russian Federation
102Anil Tulasi - Svetlana Senko Russian Federation
102Anton Sokolov - Kseniya Churkina Russian Federation
102Nikolay Seleznev - Olga Korzhakova Russian Federation
105Vladymir Orlov - Kristina Bespalova Russian Federation
105Roman Pulman - Vasilisa Kiyatkina Russian Federation
105Ilya Surkov - Polina Perova Russian Federation
108Pavel Kopaev - Darya Sergeeva Russian Federation
108Denis Galimov - Olesya Sheveleva Russian Federation
108Pavel Emelyanov - Angelina Troshina Russian Federation
111Aleksey Baranov - Kristina Konovalova Russian Federation
111Artem Dyakonov - Aleksandra Isachkova Russian Federation
111Dmitriy Karmazin - Anastasiya Talanova -
111Andrey Loginov - Vasilina Kuchina Russian Federation
111Vitaliy Nechaev - Sofya Pechenkina Russian Federation
116Sergey Tonyshev - Aleksandra Persianinova Russian Federation
116Maksim Ignatev - Yana Isaeva Russian Federation
116Aleksandr Chevardin - Alena Semusheva Russian Federation
119Aleksey Mukhortov - Marina Bakhmeteva Russian Federation
119Marat Taychinov - Anna Merkureva Russian Federation
121Nikita Bortsov - Olga Voronina Russian Federation
122Dmitriy Radchenko - Yuliya Tarasova Russian Federation
122Ivan Scherbinin - Oksana Matvienko Russian Federation
124Artem Valov - Kristina Murakhovskaya Russian Federation
125Viktor Ponomarenko - Viktoriya Kiryakova Russian Federation
125Askar Myakishev - Viktoriya Kashtelo Russian Federation
125Daniil Korshunov - Nataliya Silinskaya Russian Federation
125Aleksey Chebotar - Anastasiya Rozhenko Russian Federation
129Arseniy Lavrukhin - Angelina Evseeva Russian Federation
129Anatoliy Lisyanskiy - Elizaveta Kleymenova Russian Federation
131Ivan Varfolomeev - Yana Koroleva Russian Federation
131Maxim Smirnov - Darya Kolygina Russian Federation
131Nikolay Razuvaev - Mariya Barabanova Russian Federation
131Dmitriy Pandurskiy - Mariya Zubanova Russian Federation
131Pavel Dobrynin - Kseniya Peshkova Russian Federation
136Evgeniy Sergeev - Aleksandra Galkina Russian Federation
137Roman Blinov - Natalya Kuznetsova Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
138Artem Markov - Polina Ivanova Russian Federation
138Yan Fedorov - Anastasiya Polyugaeva Russian Federation
138Vladislav Ermolov - Darya Levchenko Russian Federation
138Dmitriy Chukanov - Darya Bulgakova Russian Federation
142Sergey Bryazgin - Darya Mukhina Russian Federation
142Ivan Ilin - Sveta Sokolova Russian Federation
142German Shumakov - Tatyana Barannikova Russian Federation
142Sergey Vlasiychuk - Elizaveta Polokhina Russian Federation
146Pavel Zaytsev - Svetlana Vashlykova Russian Federation
146Aleksandr Sviridov - Ekaterina Kozhina Russian Federation
146Yaroslav Sidorov - Yulia Chelombitko Russian Federation
149Yuriy Kharlamov - Polina Kakunina Russian Federation
149Nikita Malyshev - Valeriya Tikhonova Russian Federation
151Artemiy Katashinskiy - Marina Katashinskaya Photos of couple available  Russian Federation
151Mark Udintsev - Tatyana Ponomareva Russian Federation
153Anar Shakhguseynov - Darya Ryazantseva Russian Federation
153Aramais Movsisyan - Diana Yagudina Russian Federation
153Arseniy Gorkovtsov - Mariya Senyaeva Russian Federation
156Denis Beybutov - Anna Antonyan Russian Federation
156Vsevolod Popov - Anastasiya Vyazovetskova Russian Federation
158Maxim Akhmetzhanov - Elizaveta Blokhina Russian Federation
158Nikita Popov - Darya Erokhina Russian Federation
160Aleksandr Zaika - Viktoriya Bavykina Russian Federation
160Fedor Reshetnikov - Regina Gvozdeva Russian Federation
160Vitaliy Ledovskoy - Olesya Kozlova Russian Federation
163Egor Gorbatenko - Darya Semenova Russian Federation
163Aleksey Kostenkov - Anastasiya Zhitkova Russian Federation
165Vladislav Vereshchak - Maria Novikova Russian Federation
165Aleksandr Vasilev - Valeriya Safonova Russian Federation
165Anton Spiridonov - Polina Makhalova Russian Federation
165Ilya Konovalov - Darina Strezh Russian Federation
169Andrey Turenok - Kseniya Tolokolnikova Russian Federation
169Evgeniy Temlyantsev - Alisa Chekalova Russian Federation
169Ilya Suntsov - Alina Konyakhina Russian Federation
169Anton Larionov - Darya Meshkova Russian Federation
169Aleksandr Krylov - Anastasiya Shvetsova Russian Federation
169Kirill Kepper - Natalya Prokhorenko Russian Federation
175Danil Polnomochnykh - Mariya Efimova Russian Federation
175German Kostyuchek - Anastasiya Menshikova Russian Federation
177Sergey Dergunov - Valeriya Ishina Russian Federation
177Ivan Korkovidov - Tatyana Korotkova Russian Federation
177Vladislav Semenov - Ekaterina Khoreva Russian Federation
180Grigoriy Ostrovskiy - Yuliya Kalmykova Russian Federation
180Dmitriy Manoshkin - Larisa Martirosyan Russian Federation
180Dmitriy Lukyanchikov - Evgeniya Brodskaya Russian Federation
180Dmitriy Lugin - Olga Valsamakina Russian Federation
180Ilya Gusev - Anastasiya Cherkasova Russian Federation
180Vasiliy Gurin - Regina Zhilina Russian Federation
180Georgiy Chichkan - Yuliya Kiseleva Russian Federation
187Sergey Kapustin - Sofya Zhilenkova Russian Federation
187Ilya Konyaev - Alisa Zachinyaeva Russian Federation
189Dmitriy Koshechkin - Mariya Anikina Russian Federation
189Roman Silin - Uliana Sheremetyeva Russian Federation
191Oleg Zolotukhin - Mariya Nosova Russian Federation
191Daniil Kuznetsov - Alena Lunichkina Russian Federation
191Grigoriy Sytin - Anna Lebedeva Russian Federation
194Mikhail Agrba - Mariya Guryanova Russian Federation
194Semen Kokuev - Irina Oganesova Russian Federation
194Eduard Mineev - Yuliya Chaulina Russian Federation
194Dmitriy Sayankin - Arina Podkolzina Russian Federation
198Andrej Nefedov - Kseniya Kokukhina Russian Federation
198Maksim Gamzaev - Yuliya Shishkanova Russian Federation
198Sergey Belkin - Anastasiya Tkachenko Russian Federation
201Nail Ganiev - Nataliya Sadchikova Russian Federation
201Irikliy Papava - Irina Shevchenko Russian Federation
203Andrey Kosov - Anna Shafranova Russian Federation
204Dmitriy Yakovlev - Anastasiya Rumyantseva Russian Federation
204Aleksandr Sachkov - Mariya Prokofeva Russian Federation
204Nikita Parkhomenko - Darya Zobova Russian Federation
204Artem Moshev - Anna Panferova Russian Federation
204Sofen Merabet - Alina Gareeva Russian Federation
204Aleksandr Efimenko - Anna Nizovtseva Russian Federation
204Maksim Dolgopol - Polina Petrik Russian Federation
211Sergey Davydov - Anastasiya Timofeeva Russian Federation
211Alexander Skvortsov - Kseniya Ivanova Russian Federation
211Jozas Vajkshnoras - Darya Savina Russian Federation
214Nikita Silin - Elizaveta Klykova Russian Federation
214Aleksandr Komrakov - Kristina Panina Russian Federation
216Denis Artyushenko - Ekaterina Maslikova Russian Federation
216Kirill Aksenov - Kseniya Prokusheva Russian Federation
218Vitaliy Belousov - Darya Antyufeva Russian Federation
218Mihail Usachev - Elena Reznikova Russian Federation
220Igor Smirnov - Viktoriya Polyakova Russian Federation
220Nikita Ragozin - Elena Cherkasova Russian Federation
220Pavel Kozyn - Maria Kryuchkova Russian Federation
223Vitaliy Tarada - Valeriya Shmeleva Russian Federation
223Aleksandr Shilov - Darya Kalekina Russian Federation
223Evgeniy Kurshavkin - Kristina Druzhinina Russian Federation
223Sergey Efremov - Diana Nurulina Russian Federation
223Dmitri Antonov - Anastasiya Tavalinskaya Russian Federation
228Andrey Ivanov - Diana Starkova Russian Federation
228Aleksey Perunov - Alena Guseva Russian Federation
230Elmir Mardanov - Irina Bulavina Russian Federation
231Aleksey Bekhmatov - Sofya Mikhaylova Russian Federation