Today 346433 unique visitors 192 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Velvet Tiger Ballroom Dance Dress
Slovakia
650.00 Negotiable
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
1750.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
350.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
1050.00 Fixed price
Granata
Germany
500.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
600.00 Negotiable
Size: 0-6
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Caf
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 05-17FEMALEMonika Kocbek(17)
Slovenia
 
 11-19MaleTomasz Depczy (20)
Poland
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 organisations Hobbydance Sport Clu... 
 formation teams GrN-Gold-Club MNch... 
 clubs/studio Tsc Rot-Gold Casino ... 
 events Tanzenim3le 
 formation teams Formatievrienden 
 clubs/studio Victoria Ballroom Da... 
 clubs/studio Lew Dance Club 
 universities University Of Stelle... 
 general Dancescape 
 clubs/studio Esdv Footloose 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :Crystal Cup 2009
City :Moscow
Country :Russia
Date :Sunday, 03-15-2009
Association :National
Disipline :Latin
Type :Open
Age :Junior II Latin

Result Service - Results

Result Service / Crystal Cup 2009 / Junior II Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Valeriy Pavlov - Karolina Maevskaya Russia
2Vladimir Vasilevich - Anna Magdeeva Photos of couple available  Russian Federation
3Artem Efanin - Anastasiya Kornilova Russian Federation
4Nikita Tabachkov - Ekaterina Kostochkina Photos of couple available  Russian Federation
5Vladimir Tkachuk - Polina Mamykina Russian Federation
6Vladislav Tkachenko - Aleksandra Tarasenko Russian Federation
7Ivan Klyuev - Tamara Bunatyan Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
8Kirill Medyanov - Eliza Lozhnikova Russian Federation
9Denis Golikov - Olesya Frolova Russian Federation
10Nikita Kadnikov - Aleksandra Koldan Russian Federation
11Aleksandr Avdeev - Tatyana Paramonova Russian Federation
12Andrey Khripkov - Mariya Eliseeva Russian Federation
13Vitaliy Nechaev - Sofya Pechenkina Russian Federation
14Ivan Varfolomeev - Yana Koroleva Russian Federation
15Kirill Kuznetsov - Elena Kirilenko Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
16Nikita Dolyuk - Irina Kiryukhina Russian Federation
16Vadim Likhovtsev - Alina Epeykina Russian Federation
18Aleksey Degtyarev - Valeriya Besskaya Russian Federation
18Dmitriy Prikhodko - Anna Ivanova Russian Federation
20Vyacheslav Kolesnitskiy - Viktoriya Li Russian Federation
21Andrey Kurmyshev - Viktoriya Makarkina Russian Federation
21Andrey Trubaenko - Valeriya Lobova Russian Federation
23Viacheslav Karasev - Anastasiya Zakharchuk Photos of couple available  Russian Federation
24Petros Avetisjan - Aleksandra Nekrasova Russian Federation
25Ivan Mitichkin - Kseniya Sazonova Russian Federation
26Nikita Bortsov - Olga Voronina Russian Federation
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
27Dmitriy Karmazin - Anastasiya Talanova -
27Aleksandr Kurennoy - Yuliya Gorlenkova Russian Federation
29Vadim Maslov - Yana Cherepanova Russia
29Dmitriy Bayanov - Alina Dichka Russian Federation
31Pavel Emelyanov - Angelina Troshina Russian Federation
32Alexey Barkov - Anna Grishchenko Russian Federation
32Roman Blinov - Natalya Kuznetsova Russian Federation
32Evgeniy Nikitin - Tatyana Antonova Russian Federation
35Aleksey Dolotov - Mariya Kuznetsova Russian Federation
35Denis Kalenov - Yuliya Remizova Russian Federation
37Maksim Promzelev - Yana Kardashenko Russian Federation
38Andrey Pegin - Alena Sudnitsyna Russian Federation
38Ilya Lubskiy - Aleksandra Sipyagina -
38Vladimir Golubtsov - Darya Barsukova Russian Federation
41Evgeniy Kobelev - Aleksandra Sadchenko Russian Federation
42Aleksey Anelikov - Elizaveta Yuzhakova Russian Federation
43Vladislav Tolstikov - Viktoriya Andreeva Russian Federation
44Roman Nosov - Anastasiya Mashtakova Russian Federation
44Ivan Tsoy - Natalya Streltsova Russian Federation
46Pavel Surkov - Ekaterina Kalish Russian Federation
47Artemiy Martynov - Arina Oganesova Russian Federation
48Maksim Sitkin - Darya Radchenko Russian Federation
49Igor Gutsan - Diana Maidanic Russian Federation
49Egor Sonin - Ekaterina Sonina Russian Federation
51Nazar Khusnutdinov - Azaliya Dautova Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
52Ruslan Gasanov - Milena Zaripova Russian Federation
52Ivan Golovkin - Tamara Grigoryants Russian Federation
52Semen Sidorenko - Alisa Novitskaya Russian Federation
55Mikhail Zimin - Anastasiya Koveza Russian Federation
55Albert Trofimov - Elena Guseva Russian Federation
55Aleksandr Mikhalkov - Valeriya Sergeeva Russian Federation
58Egor Savelev - Mariya Orlova Russian Federation
58Roman Slavyanskiy - Evgeniya Kamenskikh Russian Federation
60Andrey Loginov - Vasilina Kuchina Russian Federation
61Aleksey Doronin - Diana Bykova Russian Federation
61Denis Samarov - Kristina Shinkaryuk Russian Federation
63Vladimir Martintsov - Yana Aldoshina Russian Federation
63Aleksey Mukhortov - Marina Bakhmeteva Russian Federation
65Valeriy Pogodin - Anastasiya Ermolaeva Russian Federation
65Vladislav Antufev - Anna Soloveva Russian Federation
65Karlen Agadzhanyan - Elizaveta Shimova Russian Federation
68Artem Dyakonov - Aleksandra Isachkova Russian Federation
69Vladislav Ovtin - Anastasiya Koler Russian Federation
70Ivan Korkovidov - Tatyana Korotkova Russian Federation
71Vladislav Korennoy - Ksenia Rybina Russia
71Denis Mironov - Elvira Elagina Russian Federation
71Vitaliy Tarada - Valeriya Shmeleva Russian Federation
74German Shumakov - Tatyana Barannikova Russian Federation
74Oleg Kuznetsov - Anna Vlasova Russian Federation
74Vadim Chistyakov - Angelina Glazkova Russian Federation
77Nikolay Paschenko - Ekaterina Fayruzova Russian Federation
78Filipp Popov - Alena Yagodovskaya Russian Federation
78Ilya Konovalov - Darina Strezh Russian Federation
78Sergey Golovachev - Ekaterina Gorodetskaya Russian Federation
78Aleksandr Chevardin - Alena Semusheva Russian Federation
78Aleksey Baranov - Kristina Konovalova Russian Federation
83Vitaliy Belousov - Darya Antyufeva Russian Federation
83Dmitriy Bolotnikov - Anna Terekhova Russian Federation
83Vladislav Vereshchak - Maria Novikova Russian Federation
86Maxim Smirnov - Darya Kolygina Russian Federation
86Alexandr Shershitsky - Ksenia Nikitina Russian Federation
86Nikita Popov - Darya Erokhina Russian Federation
86Maksim Glebov - Anna Vasileva Russian Federation
86Denis Galimov - Olesya Sheveleva Russian Federation
86Roman Bogatyrev - Anna Polyakova Russian Federation
92Robert Aleshin - Valeriya Korovina Russian Federation
92Yaroslav Ponomarev - Yuliya Konkova Russian Federation
94Roman Tagiltsev - Daria Pastukhova Russian Federation
94Dmitriy Sayankin - Arina Podkolzina Russian Federation
94Pavel Kopaev - Darya Sergeeva Russian Federation
94Vladislav Chernyshov - Alena Ivanova Russian Federation
98Ivan Malkov - Diana Filatova Russian Federation
98Vladislav Shatyy - Darya Maryankova Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
100Anton Sokolov - Kseniya Churkina Russian Federation
101Sergey Vlasiychuk - Elizaveta Polokhina Russian Federation
101Artem Valov - Kristina Murakhovskaya Russian Federation
101Maksim Shabanov - Aleksandra Kachalova Russian Federation
101Nikita Ragozin - Elena Cherkasova Russian Federation
101Viktor Ponomarenko - Viktoriya Kiryakova Russian Federation
106Ilya Egorov - Valeriya Orlova Russian Federation
106Artemiy Katashinskiy - Marina Katashinskaya Photos of couple available  Russian Federation
106Maksim Perov - Margarita Chumutina Russian Federation
106Vadim Skiruk - Olga Yurasova Russian Federation
110Zakhar Korolev - Irina Titova Russian Federation
111Ilya Suntsov - Alina Konyakhina Russian Federation
111Askar Myakishev - Viktoriya Kashtelo Russian Federation
111Eduard Mineev - Yuliya Chaulina Russian Federation
114Evgeniy Temlyantsev - Alisa Chekalova Russian Federation
115Maksim Gamzaev - Yuliya Shishkanova Russian Federation
116Roman Zolotarev - Svetlana Lyubutsina Russian Federation
117Roman Silin - Uliana Sheremetyeva Russian Federation
117Fedor Reshetnikov - Regina Gvozdeva Russian Federation
117Aramais Movsisyan - Diana Yagudina Russian Federation
117Arseniy Lavrukhin - Angelina Evseeva Russian Federation
117Evgeniy Drozdov - Margarita Alekseeva Russian Federation
117Vasiliy Chernikov - Alisa Makhanova Russian Federation
117Evgeniy Berlyakov - Alena Mozheeva Russian Federation
124Daniil Kuznetsov - Alena Lunichkina Russian Federation
124Elmir Mardanov - Irina Bulavina Russian Federation
124Aleksandr Sviridov - Ekaterina Kozhina Russian Federation
124Mihail Usachev - Elena Reznikova Russian Federation
128Danil Polnomochnykh - Mariya Efimova Russian Federation
128Irikliy Papava - Irina Shevchenko Russian Federation
128Dmitriy Manoshkin - Larisa Martirosyan Russian Federation
128Dmitriy Lukyanchikov - Evgeniya Brodskaya Russian Federation
128Oleg Korepov - Oksana Chernyavskaya Russian Federation
133German Kostyuchek - Anastasiya Menshikova Russian Federation
134Vladislav Semenov - Ekaterina Khoreva Russian Federation
134Aleksandr Zaika - Viktoriya Bavykina Russian Federation
136Aleksandr Merkulov - Dinara Bilyalova Russian Federation
137Georgiy Chichkan - Yuliya Kiseleva Russian Federation
137Yan Fedorov - Anastasiya Polyugaeva Russian Federation
139Aleksandr Komrakov - Kristina Panina Russian Federation
140Aleksandr Sachkov - Mariya Prokofeva Russian Federation
140Denis Artyushenko - Ekaterina Maslikova Russian Federation
142Dmitri Antonov - Anastasiya Tavalinskaya Russian Federation
142Vasiliy Gurin - Regina Zhilina Russian Federation
142Sofen Merabet - Alina Gareeva Russian Federation
145Evgeniy Kurshavkin - Kristina Druzhinina Russian Federation
146Andrey Ivanov - Diana Starkova Russian Federation
146Ignatiy Demidov - Mariya Rakova Russian Federation
148Vsevolod Popov - Anastasiya Vyazovetskova Russian Federation