Today 69190 unique visitors 206 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
€ 1900.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 350.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 05-17FEMALEMonika Kocbek(17)
Slovenia
 
 11-19MaleTomasz Depczy (20)
Poland
 
 08-21FEMALEAna Hauptman(11)
Slovenia
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 business Queene 
 clubs/studio Joseph Elias 
 homepages Dance2day.Nl 
 homepages Zegels Danst 
 clubs/studio Www.Lammerinkdancema... 
 universities Dance University Ham... 
 universities Sjsu Dancesport Club 
 clubs/studio Hollywood Ballroom 
 formation teams "Tsg Erkelenz A-, B-... 
 homepages Sammy Ventura & Debb... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :Latin Kvartal Cup 2010
City :Moscow
Country :Russia
Date :Friday, 02-26-2010
Association :National
Disipline :Standard
Type :Open
Age :Adult Rising Stars ST

Result Service - Results

Result Service / Latin Kvartal Cup 2010 / Adult Rising Stars ST
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Aleksey Ivanov - Irina Firsova Russian Federation
2Ilya Mirgorodskiy - Anna Storozheva Photos of couple available  Russian Federation
3Dmitry Stoborov - Ekaterina Krisanova Photos of couple available  Russian Federation
4Maksim Bykov - Irina Belyaeva Russian Federation
5Nikita Zolotarev - Mariya Zimina Russian Federation
6Vadim Isaev - Angelina Sudakova Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Viktor Kazeka - Viktoriya Gunko Russian Federation
8Artem Levin - Valeriya Oleksyuk Russian Federation
9Alexandr Tsyganov - Anna Kopeykina 1272
10Aleksey Massanov - Maria Mamonova Russian Federation
11Sergey Katkov - Irina Mirsaetova Photos of couple available  Russian Federation
12Andrey Magdisyuk - Ekaterina Knyshova Russian Federation
13Andrey Fetisov - Darya Filippova Russian Federation
14Mikhail Agrba - Darya Andrianova Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
15Mikhail Strelnikov - Anna Trusova Russian Federation
16Marat Khannanov - Anastasiya Kuzina Russian Federation
16Vladislav Ulyankin - Viktoriya Nechay Russian Federation
18Evgeniy Kostin - Valeriya Afanaseva Russian Federation
18Pavel Miryasov - Anastasiya Bodunova Russian Federation
20Artem Braylovskiy - Anastasiya Guseva Russian Federation
21Rinat Sunitulin - Maria Peregudova Russian Federation
21Ivan Morozov - Anna Savranchuk Russian Federation
23Aleksandr Klimkin - Tatyana Zhilkina Russian Federation
24Igor Nikolaev - Anna Shorina Russian Federation
25Andrey Polyakov - Ekaterina Kolupakhina Russian Federation
26Vladimir Zemskov - Evgeniya Yasinovskaya Russian Federation
27Nikolay Kesada Roselo - Mariya Kesada Roselo Russian Federation
28Grigor Mnatsakanyan - Kseniya Sadovskaya Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
29Aleksey Doronin - Diana Bykova Russian Federation
29Roman Lobarev - Daria Konokhova Byelorussia
29Aleksandr Podgorelkin - Anastasia Antonova Russian Federation
29Ivan Safronov - Margarita Vilkova Russian Federation
33Vladimir Zverev - Margarita Chumutina Russian Federation
33Gorislav Yachmenyov - Yuliya Luzina Russian Federation
33Ivan Prokhorov - Ekaterina Kachalina Russian Federation
33Anton Aleksandrov - Anna Durkina Russian Federation
37Artem Kutsenok - Elena Krasnoselskikh Russian Federation
38Aleksandr Supyrev - Lilya Yagudina Russian Federation
38Mikhail Sverdlik - Kristina Krukhmaleva Russian Federation
40Andrey Sychevskiy - Elena Solomatova Russian Federation
41Vladimir Fetisov - Tatyana Borisenkova Russian Federation
41Vitaliy Kozhevnikov - Natalya Makarova Russian Federation
43Sergey Zorin - Aleksandra Denisevich Russian Federation
44Yuri Dasov - Aleksandra Galkina Russian Federation
44Sergey Golubev - Ekaterina Mishina Russian Federation
46Denis Vishnivetskiy - Natalya Ilinskaya Russian Federation
47Andrey Polnarev - Valeria Aryku Russian Federation
48Vadim Chistyakov - Angelinaglazkova -
49Anton Pakhomchik - Natalya Goncharuk Russian Federation
50Aleksey Bakhirev - Ekaterina Bykova Russian Federation
50Pavel Shibanov - Anastasiya Khrycheva Russian Federation
52Alexey Korablev - Elena Guseva Russian Federation
52Evgeniy Bakulin - Anastasiya Lebakina Russian Federation
54Aleksandr Nasonov - Ekaterina Tadtaeva Russian Federation
55Mikhail Markov - Ekaterina Maslova Russian Federation
56Ilya Mishin - Vladislava Kirkina Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
57Vitaliy Matusyak - Ekaterina Kalugina Russian Federation
58Aleksey Suporev - Adelya Valiullina Russian Federation
58Igor Emelyanov - Anastasiya Volzhina Russian Federation
60Sergey Galyamichev - Yuliya Kapustina Russian Federation
61Sergey Sokolov - Svetlana Illarionova Russian Federation
61Aleksandr Shirenin - Ekaterina Fokina Russian Federation
61Andrey Prizentsov - Alina Kovalenko Russian Federation
61Erik Nasybullin - Alexandra Mangileva Russian Federation
61Oleg Maksimov - Marina Kruglikova Russian Federation
61Denis Gureev - Evgenia Sokolova Russian Federation
67Anil Tulasi - Arina Oganesova Russian Federation
68Egor Sazontov - Kseniya Yakovleva Russian Federation
68Aleksandr Samsonov - Lyubov Vorozhtsova Russian Federation
68Denis Markov - Aleksandragorbunova -
68Anton Klendiy - Anastasiya Dylevskaya Russian Federation
68Roman Gusev - Anastasiya Gornak Russian Federation
68Aleksandr Barbashin - Anastasiya Zagryadskaya Russian Federation
68Kirill Barannikov - Tamara Perepechenova Russian Federation
75Yan Zheleznyakov - Anna Khokhryakova Russian Federation
75Zakhar Teller - Viktoriya Berezina Russian Federation
75Pavel Shein - Inna Bychkova Russian Federation
75Nikolay Kozlov - Nadezhda Guseva Russian Federation
79Boris Brokhovetskiy - Marina Sibirtseva Russian Federation
79Yakov Mikhaylov - Anna Bukina Russian Federation
81Sergey Belkin - Evgeniya Brodskaya Russian Federation
81Aleksandr Pelogeevskiy - Daria Bastrakova Russian Federation
83Artem Seleznev - Darya Makarova Russian Federation
83Petr Ignatov - Olga Ampleeva Russian Federation
83Evgeni Filatov - Yuliya Cherepennikova Russian Federation
83Timofej Demihov - Darija Barabanova Russian Federation
83Aleksandr Babintsev - Anastasiya Ryzhkina Russian Federation
88Sergey Chetin - Valeriya Okateva Russian Federation
88Aleksey Kondyukov - Viktoriya Gashkova Russian Federation
90Sergey Chekanov - Anna Zuykova Russian Federation
91Robert Boyazitov - Regina Avvakumova Russian Federation
91Anton Shaltin - Anastasiya Bormotova Russian Federation
93Nikolay Zhuravkov - Anastasiya Zarkua Russian Federation
93Damir Yanbekov - Yekaterina Spiridonova Russian Federation
93Vladislav Semenov - Ekaterina Khoreva Russian Federation
93Nikolay Romashenko - Margarita Dymkovskaya Russian Federation
93Evgeny Mironov - Anastasiya Roschupkina Russian Federation
93Vasiliy Khonichev - Diana Averyanova Russian Federation
93Nikita Antipov - Madina Tsopanova Russian Federation
100Ivan Baganov - Anastasiya Burova Russian Federation
100Alexandr Petropavlovsky - Olga Selivanova Russian Federation
100Vladimir Vukolov - Valeria Kliuchareva Russian Federation
103Sergey Ekilik - Valeriya Khloptseva Russian Federation