Today 84226 unique visitors 54 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
VESA dress for sale!
Russia
€ 1200.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 670.00 Negotiable
DSI London Sponsored Gold Ballroom Dress
Ireland
€ 1350.00 Fixed price
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
Stunning white ballroom dress made by Si...
United Kingdom
€ 1450.00 Fixed price
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 750.00 Contact us
Beautiful Dore Latin dress
United States
€ 1025.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
Original and remarkable latin dress
Romania
€ 500.00 Fixed price
Size: XSmall-Small
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 08-08MaleClive Uter(36)
United States of America
 
 06-12FEMALESteph C(29)
United States of America
 
 05-31MaleGreg(40) 
 05-15MaleDennis Dikkers(39) 
 04-06FEMALEH-Kl Sii(54) 
 03-21FEMALEJaklyn Brockman(36)
United States of America
 
 02-22Male10dancer(34)
Germany
 
 02-19FEMALEIlkin Hossoy(40)
United States of America
 
 02-01MaleAndré Busger Op V(31) 
 01-23FEMALENina Weurman(33) 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 clubs/studio Dance School Pasiont... 
 universities University Of York 
 formation teams Ttc Gold Und Silber ... 
 clubs/studio Dansschool Kolmschot... 
 clubs/studio Sandra Cameron Dance... 
 homepages Brigham Young Univer... 
 clubs/studio Dance Easy 
 general Dance Forum 
 events Tanzenim3le 
 homepages Craig Shaw And Natas... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :German Open GOC 2011
City :Stuttgart
Country :Germany
Date :Tuesday, 08-16-2011
Association :National
Disipline :Ten Dance
Type :Open
Age :Junior I 10 Dance

Result Service - Results

Result Service / German Open GOC 2011 / Junior I 10 Dance
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Semen Khrzhanovsky - Vitalina Bunina Russian Federation
2Fabian Ardeiu - Andreea Manea Romania
3Andrey Kovalev - Natalia Karkach Russian Federation
4Dmitry Kulebakin - Kristina Liventseva Russian Federation
5Gints Berzins - Megija Dana Morite Latvia
6Nikita Olinichenko - Elizaveta Pustornakova Russian Federation
7Daniil Porcesco-Gozun - Nina Dudoglo Moldova
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
8Denis Lelin - Polina Semenova Russian Federation
9Bartosz Lewandowski - Paulina Kucin´Ska Poland
10Daniil Bykov - Maria Chernykh Russian Federation
11Viktor Novakov - Naddel Gazieva Uzbekistan
12Evgeny Nikitin - Julia Khurtina Russian Federation
13Alexandr Kuznetsov - Angelina Gareeva Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
14Janis Reinis Beikmanis - Annija Daniela Pivina -
15Justas Skara - Vaida Siaulytyte Lithuania
16Karol Michal Tomecki - Austeja Blijute Lithuania
17Pavel Zakharenko - Mariya Davidova Uzbekistan
18Dmitry Erofeev - Anna Golubeva Russianfederation
18Yury Nesmeyanov - Margarita Churbanova Russian Federation
18Igor Kolotov - Ekaterina Logacheva Russian Federation
21Iliya Dobrev - Adriana Angelova Bulgaria
22Philipp Onishchenko - Anna Abrosimova Russian Federation
23Veaceslav Nagailic - Cristina Batrincea Moldova
24Kaspar Kolk - Sofia Savenko Estonia
25Mikhail Kozhukhov - Tatiana Epimakhova Russian Federation
26Artem Uriadov - Elizaveta Burenina Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
27Yury Shchegolevatykh - Sofia Sarycheva Russian Federation
28Daniil Distergov - Dariya Marinesku Ukraine
29Kirill Panfilov - Victoria Lavrova Russian Federation
29Dmitry Polkovnikov - Ekaterina Terekhova Russia
31Robin Alexander Veskus - Anita Sytsugova Estonia
32Maxim Pugachev - Maria Litsoeva Russian Federation
33Dmitry Malakhov - Varvara Malakhova Russian Federation
34George Saceleanu - Maria Nuszbaum Romania
35Denis Gudovsky - Kristina Kurbatova Russian Federation
36Gleb Bannikov - Maria Smirnova Russian Federation
36Bogdan Pastor - Evelyn Szollosi Romania
38Alexandr Kokushkin - Kristina Dvoretskaya Russian Federation
38Egor Boldysh - Elizaveta Kaygorodova Byelorussia
40Egor Volkov - Margarita Ryapisova Russian Federation
41Werner Robert Laaneots - Laura Liisa LöHmus Estonia
42Erik Herbert LöHmus - Elisabeth Nursi Estonia
43Kirill Ivanov - Elizaveta Petukhova Russian Federation
43Vladislav Untu - Aleksandrina Oltyants Moldova
45Denis Shirobokov - Anastasia Anisimova Russian Federation
46Alexey Antonov - Ksenia Michurina Russian Federation
47Grigory Rayskin - Veronika Gilmanova Russian Federation
47Konstantin Andriankov - Valeria Ovtsarenko Estonia
49Artem Kuznetsov - Anna Romanova Russian Federation
50Einoras Degutis - Egle Griksaite Lithuania
51Domantas Razgaitis - Eva Pupleviciute Lithuania
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
52Silviu Tabarca - Irina Tudorache Romania
52Andrey Makarov - Maria Nikolaenko Russian Federation
52Alexandru Grama - Karyna Neginska Moldova
55Glenn Richard Boyce - Lydia Hedges England
55Oleg Yasinsky - Sofia Esayan Russian Federation
55Nazary Frantsuzov - Darina Lapshina Russian Federation
58Dumitru-Valdut Dima - Oana Maria Diaconu Romania
59Tomas Janonis - Veronika Samuolyte Lithuania
60Georg Kiryakov - Hristiana Burgazlieva Bulgaria
61Kento Ebihara - Natsumi Tokuno Japan
61Evgeny Gusev - Yulana Ponomareva Russian Federation
61Roman Sakov - Anastasia Perkova Russian Federation
64Komil Vokhidov - Vitalina Mariashina Russian Federation
64Danila Tukov - Rebekka Dungurova Finland
66Simonas Edgaras Holcmann - Erika Abramova Lithuania
67Mikhail Savinov - Diana Glitniak Russian Federation
67Karolis Petrosius - Marija Kozhuhar Lithuania
67Cristian Sufragiu - Patricia-Netty Filip Romania
70Artur Makedon - Julia Tarasova Russian Federation
71Rhys Hedges - Rosie Swoboda England
72Mishael Omri - Moreinis Liel Israel
72Dmitry Iridekov - Maria Zhabina Russian Federation
74Roman Havric - Olga Moraru Codreanca/Moldova
75Oleksandr Vygovskyy - Galyna Volkivska Ukraine
75ÖZgüN Dogan - Nursen ÖZhan Turkey
75Yuval Polyak - Dana Smolyansky Israel
78LluíS PéRez PéRez - Estela Anguera Molina Spain
78Daniil Sekljutjki - Elizabett Gross Estonia
80Valentyn Potrivaev - Olena Kondratenko Ukraine
80Zoltan Szakacs - Denisa Hritcu Romania
80Vlad Marascu - Mihaela Maniosu Romania
83Vladislavs Pecens - Adrija Rebeka Andruskevica Latvia
84Sandu Lupusor - Julietta Iordachescu Moldova
85Vicenç Torremadé - Maria Moreno Spain
86Roland JöEaru - Kristiina Sandra SööRumaa Estonia
87Vladislav Poludenny - Vasilisa Gorbolskaya Russian Federation
87Abenov Kaniyar - Kakhmankulova Alexandra Kazakhstan
89Ilyas Ayazbayev - Solome Mgeliashvili Kazakhstan
89Roman Iunkind - Anna Kim Kazakhstan
91Iskander Khabibullin - Rezeda Zaynutdinova Russian Federation
91Anvar Khabibullin - Kamilia Valeeva Russian Federation
93Davyd Filosin - Kamila Eseykina Kazakhstan
93Marek Vassiljev - Anna Maria Laius Estonia
93Vitaly Shakhmatov - Daria Prisiazhnaya Russian Federation
93Kazuya Yonezawa - Ami Yoshikawa Japan
97Nikita Kostin - Emilija Kovieraite Lithuania
97Josep JäRve - Maria Zvonova Estonia