Today 178980 unique visitors 201 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
€ 1900.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 350.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Caf้
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 05-17FEMALEMonika Kocbek(17)
Slovenia
 
 11-19MaleTomasz Depczy (20)
Poland
 
 08-21FEMALEAna Hauptman(11)
Slovenia
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 clubs/studio Extreme Dancesport B... 
 formation teams G”Teborg Formation T... 
 business Singapore Ballroom D... 
 universities California Institute... 
 organisations International Dance ... 
 universities San Jose State Unive... 
 organisations Tedancari 
 clubs/studio Hojo Dance School 
 business Apple Dance Shoes 
 organisations Dance.Co.Za - South ... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :Moscow 2004
City :Moscow
Country :Russia
Date :Friday, 04-09-2004
Association :National
Disipline :Standaard
Type :Open
Age :Youth Standard

Result Service - Results

Result Service / Moscow 2004 / Youth Standard
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Konstantin Kasper - Margarita Novitskaia Photos of couple available  Russian Federation
2Marko Mehine - Maria Fessai Photos of couple available  Estonia
3Vadim Shurin - Ekaterina Volgina Photos of couple available  Russian Federation
4Dmitri Shcheblinov - Elena Ponomareva Russian Federation
5Maxim Kolesnikov - Inessa Kondrasheva Photos of couple available  Russian Federation
6Shota Shanava - Anna Buvina Russian Federation
7Alexei Troshine - Viktoria Fomenko Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
8Mikhail Solovyev - Irina Puzrina Photos of couple available  Russian Federation
9Pavel Boutchnev - Viktoria Serdiuk Russian Federation
10Andrei Sergunin - Alexandra Avdeeva Russian Federation
11Peter Kashinski - Anastasia Sergievskaia Russian Federation
12Artem Bafanov - Maria Mamonova Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Aleksey Chinenov - Irina Ulyanova Russian Federation
14Dmitry Pugachev - Uliana Fomenko Photos of couple available  Russian Federation
15Timur Namazbayev - Nadezda Menshikova Russian Federation
16Vitaliy Filatov - Yuliya Vorontsova Russian Federation
17Dmitry Evseev - Anastasia Merzliakova Russian Federation
17Evgeni Tereshyn - Elizaveta Nosova Photos of couple available  Russian Federation
19Stanislav Fursov - Alina Agafonova Russian Federation
19Anton Petrov - Irina Kotlyarenko Russian Federation
21Georgi Makoev - Daria Shevelilova Russian Federation
22Dmitriy Litvinov - Anastasia Balaeva Russian Federation
23Vitaliy Didenko - Anna Korol Russian Federation
24Ruslan Uksanov - Kristina Romanenko Russian Federation
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
24Grigory Kolomeets - Katerina Emelyanova Russian Federation
26Dmitriy But - Svetlana Gorelova Russian Federation
27Dmitry Sviridov - Anna Dvornikova Byelorussia
28Dmitri Divtsov - Ekaterina Nazarkina Russian Federation
29Vladislav Khudyakov - Alisa Nikulina Russian Federation
30Ilja Zaharovs - Suzanna Morbin Byelorussia
31Oleg Tsarev - Elena Boldina Russian Federation
31Ilya Mirgorodskiy - Anastasia Veslova Russian Federation
31Igor Gorokhov - Olga Yagoditsyna Russian Federation
34Vladimir Stepochkin - Ilyana Sakal Photos of couple available  Russian Federation
35Pavel Kalashnik - Darya Khoroshilova Russian Federation
36Andrey Besschetnov - Ekaterina Cherkashina Russian Federation
37Alexandr Baurov - Anastasia Alexeevskikh Russian Federation
37Aynur Bayramov - Violetta Ananeva Russian Federation
39Anton Akimov - Anastasia Tihomirova Russian Federation
40Mikhail Markov - Nadezda Voronkova Russian Federation
41Anton Rodin - Karina Bobrova Russian Federation
41Martin Klose - Sabine Antetzki Russian Federation
43Dmitri Reztsov - Olga Goncharova Russian Federation
44Kirill Bortov - Mariya Paramonova Russian Federation
44Artem Burov - Anna Sukhanova Russian Federation
46Viktor Kurenkov - Anna Loseva Russian Federation
47Alexander Ponomarev - Anna Zelnekova Russian Federation
47Andrey Molodenko - Tania Roshchina Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
49Artem Belousov - Olga Morozova Russian Federation
50Mikhail Burlakov - Svetlana Zhigulina Russian Federation
50Aleksandr Smirnov - Anna Shunina Russian Federation
52Anton Kartavtsev - Aleksandra Breus Russian Federation
53Aleksander Dorofeev - Kristina Gontar Russian Federation
53Pawel Nesterowicz - Beata Neuhoff Poland
55Yuriy Tarudko - Elena Tikhomirova Russian Federation
56Dmitriy Karasev - Yuliya Karaseva Russian Federation
56Dmitri Prokazin - Ekaterina Monakhova Russian Federation
56Timur Valiakchmetov - Elena Svinarchuk Russian Federation
56Roman Zhukovskiy - Evgeniya Kovtun Russian Federation
60Karen Bondarenko - Yulia Maksimova Russian Federation
60Aleksei Sonin - Maria Sachkova Photos of couple available  Russian Federation
62Dmitriy Shelestov - Farida Magomedova Russian Federation
62Zurab Kikabedze - Tiniko Gugava Georgia
62Yuri Dasov - Tatiana Mescheriakova Russian Federation
65Sergey Kovalenko - Yuliana Ryumkina Russian Federation
66Andrey Chaplygin - Evgeniya Yakovleva Russian Federation
66Evgeniy Selin - Darya Egorova Russian Federation
68Nikolay Shaburov - Yuliya Zyuzina Russian Federation
69Anton Shumov - Darya Kushnir Photos of couple available  Russian Federation
69Aleksey Zaitsev - Ksenia Schaulina Russian Federation
71Anton Abramenkov - Anastasiya Medyanik Russian Federation
72Mikhail Ponomarev - Zoia Ponomareva Russian Federation
73Pavel Dobroserdov - Alina Vikhrova Russian Federation
74Ilya Belousov - Yuliya Santylova Russian Federation
74Ilia Mikhalenko - Mariya Spitsina Russian Federation
76Alexei Belikov - Kristina Tamulenis Russian Federation
76Aleksandr Konchenko - Natalya Bibikova Russian Federation
78Ivan Korzun - Yanina Toropova Russian Federation
78Grigoriy Fedak - Elena Bukharova Russian Federation
80Aleksandr Kudryavtsev - Ekaterina Golikova Russian Federation
80Ilya Zhukovskiy - Alena Krushanova Russian Federation
82Aleksandr Berezovskiy - Ekaterina Tropinskaya Russian Federation
83Chingiz Dzhumbaev - Dariya Shashkina Russian Federation
83Pavel Lonshakov - Indira Shestakova Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
85Alexei Triakin - Olga Ivanova Russian Federation
85Pavel Grivenny - Vlada Gonieva Russian Federation
85Yuri Bashmakov - Yuliya Posysoeva Russian Federation
88Dmitriy Bushnyakov - Sofiya Bunegina Russian Federation
89Denis Kitaev - Anastasiya Gogoleva Russian Federation
89Daniil Zhukov - Margarita Belova Russian Federation
91Sergey Shatov - Irina Kalinina Russian Federation
92Ivan Raditsa - Elena Avramishina Russian Federation
93Denis Pavlov - Margarita Topolovskaya Russian Federation
93Zakhar Kamyshnikov - Elmira Ismaiylova Russian Federation
93Ivan Kaisarov - Anna Kirsanova Russian Federation
96Evgeniy Maksimov - Olga Kuznetsova Russian Federation
96Aleksandr Maslov - Olga Zalivalova Russian Federation
96Ilya Rotar - Tatyana Arutyunyants Russian Federation
99Vadim Kulakov - Kristina Nesterova Russian Federation
100Ilya Aksenov - Anastasiya Smirnova Russian Federation
101Dmitriy Dolzhenko - Anna Likhogub Russian Federation
101Roman Evstigneev - Aleksandra Belova Russian Federation
103Mikhail Lurko - Viktoriya Golovach Russian Federation
104Stanislav Vasilev - Mariya Sokolova Russian Federation
105Yanis Mkrtchyan - Viktoriya Bakalova Russian Federation
105Konstantin Obernikhin - Yuliya Kirichenko Russian Federation
107Sergey Gilmanov - Elena Umrikhina Russian Federation
107Artem Glotov - Svetlana Zaytseva Russian Federation
107Sergey Gorin - Svetlana Zakharova Russian Federation
107Aleksandr Nasonov - Anna Kolosova Russian Federation
111Nikita Yurganov - Inna Fedotova Russian Federation
112Vasiliy Kaysarov - Viktoriya Gerasimova Russian Federation
112Nikita Moiseev - Yana Poludenko Russian Federation
112Artem Sheroukhov - Svetlana Khudenko Russian Federation
112Konstantin Turlaev - Kseniya Shirokova Russian Federation
112Sergey Volkov - Aleksandra Dolya Russian Federation
117Sergey Filippov - Aleksandra Selina Russian Federation
117Pavel Stepanov - Tatyana Efimushkina Russian Federation
119Aleksey Tyurin - Marina Titova Russian Federation
119Aleksandr Chirkin - Nataliya Tischenkova Russian Federation
121Danila Vasilevskiy - Ekaterina Kumitskaya Russian Federation
122Sergey Yartsev - Mariya Bobrikhina Russian Federation
123Evgeniy Borisov - Larisa Potapova Russian Federation
123Andrey Bubnov - Tatyana Suprun Russian Federation
123Evgeniy Sklyarov - Liliya Bushina Russian Federation
126Aleksandr Mednikov - Alina Polyanskaya Russian Federation