Today 132057 unique visitors 145 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 670.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
Stunning white ballroom dress made by Si...
United Kingdom
€ 1450.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 11-19MaleTomasz Depczy (20)
Poland
 
 08-21FEMALEAna Hauptman(11)
Slovenia
 
 06-30MaleAndrea Chua(29)
Singapore
 
 06-09FEMALEKarin Ravljan(39)
Austria
 
 12-07FEMALEElena A(40)
United Kingdom
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 general Dance Usa (Generic I... 
 universities University Of Tsukub... 
 business Ballroomjurken.Nl 
 clubs/studio Tanssiklubi Star Hel... 
 clubs/studio Arthur Murray Dance ... 
 business Glamorous Dance Comp... 
 general Dance News, Dallas, ... 
 general Strictlydancing-Mark... 
 homepages Aranka'S Stijldanssi... 
 universities University Of Connec... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF OPEN JUNIOR I STANDARD
City :Moscow
Country :Netherlands
Date :Sunday, 10-30-2011
Association :IDSF
Disipline :Standard
Type :Open
Age :Junior I Standard
Marks :Marks available

Result Service - Results

Result Service / WDSF OPEN JUNIOR I STANDARD / Junior I Standard
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Andrey Kovalev - Natalia Karkach Russian Federation
2Semen Khrzhanovsky - Vitalina Bunina Russian Federation
3Dmitry Kulebakin - Kristina Liventseva Russian Federation
4Oleg Chzhen - Elena Zenfirova Russian Federation
5Nikita Panchenko - Anastasia Akinina Russian Federation
6Dmitry Leliukhin - Anastasia Bakanova Russia
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Denis Lelin - Polina Semenova Russian Federation
8Dmitry Erofeev - Elizaveta Kaygorodova Russian Federation
9Dmitry Polkovnikov - Ekaterina Terekhova Russia
10Yury Shchegolevatykh - Sofia Sarycheva Russian Federation
11Mikhail Chernavin - Anna Mordik Russian Federation
12German Zernov - Anastasia Beliakova Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Alexey Antonov - Ksenia Michurina Russian Federation
13Daniil Bykov - Maria Chernykh Russian Federation
15Sergey Chekhonin - Ekaterina Masharskaya Russian Federation
16Andrey Alexeev - Veronika Vorobieva Russian Federation
17Gleb Bannikov - Maria Smirnova Russian Federation
18Egor Boldysh - Karyna Neginska Belarus
19Stanislav Mazur - Arina Efimova Russian Federation
20Dmitry Malakhov - Varvara Malakhova Russian Federation
21Alexey Korobchenko - Anait Abramian Russian Federation
22Mikhail Khasanov - Veronika Toropova Russian Federation
23Mark Korotkikh - Ekaterina Avramenko Russian Federation
24Nikita Olinichenko - Elizaveta Pustornakova Russian Federation
 
Round 4
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
25Artem Uriadov - Elizaveta Burenina Russian Federation
26Philipp Onishchenko - Anna Abrosimova Russian Federation
27Andrey Guselnikov - Anastasia Trachuk Russian Federation
27Dmitry Maslov - Polina Kalmykova Russian Federation
29Daniil Gostevsky - Natalia Lapteva Russian Federation
29Vladislav Iliushenov - Valeria Yakovleva Russian Federation
29Kirill Panfilov - Victoria Lavrova Russian Federation
29Egor Shevtsov - Anna Pozova Russian Federation
33Pavel Svateev - Milana Novikovskova Russian Federation
33Sergey Novoseltsev - Alexandra Mishkina Russian Federation
35Artem Tarasov - Anna Podmarkova Russian Federation
36Andrey Makarov - Maria Nikolaenko Russian Federation
36Igor Kolotov - Ekaterina Logacheva Russian Federation
38Denis Gudovsky - Kristina Kurbatova Russian Federation
38Georgiy Nanetashvili - Mariya Chuykina Russian Federation
40Vladimir Ustiuzhanin - Diana Denisova Russian Federation
41Oleg Yasinsky - Sofia Esayan Russian Federation
42Yury Nesmeyanov - Margarita Churbanova Russian Federation
42Pavel Zakharenko - Mariya Davidova Uzbekistan
42Denis Belik - Kira Kaliuzhnaya Russian Federation
45Artem Zhuravlev - Ekaterina Vasilieva Russian Federation
45Georgy Ilinykh - Anzhelina Ilinykh Russian Federation
47Daniil Kondratiev - Daria Shpigel Russian Federation
47Petr Kutiavin - Alina Vasilieva Russian Federation
49Artem Tikhonravov - Diana Kertova Russian Federation
49Grigory Rayskin - Veronika Gilmanova Russian Federation
49Komil Vokhidov - Vitalina Mariashina Russian Federation
52Igor Nechaev - Arina Kan Russian Federation
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
53Maxim Pugachev - Maria Litsoeva Russian Federation
54Anton Philippenko - Anna Maslova Russian Federation
54Danila Kazakov - Maria Ezhova Russian Federation
54Yaroslav Govorukhin - Julia Tkacheva Russian Federation
57Danila Patrushev - Arina Shikhova Russian Federation
57Yaroslav Soluyanov - Polina Semenova Russian Federation
59Alexandr Yanson - Victoria Kurbatova Russian Federation
59Vladislav Savin - Maria Matskevich Russian Federation
59Ivan Kostorechenko - Elizaveta Vaganova Russian Federation
59Kirill Ivanov - Elizaveta Petukhova Russian Federation
59Denis Dubov - Svetlana Zhukova Russian Federation
64Kirill Brezhnev - Polina Igoshina Russian Federation
65Mikhail Bazhenov - Victoria Petrova Russian Federation
65Konstantin Erokhin - Daria Pogrebnaya Russian Federation
65Vladislav Kamensky - Valeria Kurenkova Russian Federation
68Dmitry Poliakov - Ksenia Alferova Russian Federation
69Sergey Tebin - Valeria Bogomolova Russian Federation
70Alexandr Riabchenko - Evita Shergina Russian Federation
70Gleb Sekachev - Margarita Peshkova Russian Federation
72Pavel Kosterin - Victoria Shcheglova Russian Federation
72Dmitry Smirnov - Kristina Piatina Russian Federation
72Sergey Kuchev - Kaleria Kuznetsova Russian Federation
72Dmitry Giss - Maria Kuznetsova Russian Federation
72Fedor Voronov - Anna Bukhalina Russian Federation
77Ilya Khaushkin - Ekaterina Kulikova Russian Federation
77Nikita Samuylov - Ekaterina Riabchikova Russian Federation
77Boris Kulakov - Anna Vavilenkova Russian Federation
77Alexey Kapusta - Maria Pavlova Russianfederation
77Deniel Alexeev - Anastasia Baranova Russian Federation
82Kirill Bakhmetiev - Daria Chebotareva Russian Federation
82Georgy Smirnov - Victoria Rozhina Russian Federation
84Alexandr Shein - Marina Kuklina Russian Federation
84German Savchuk - Anastasia Klimkova Russian Federation
84David Lisovenko - Daria Diakova Russian Federation
87Nikita Bocharov - Sofia Ternovaya Russian Federation
87Valery Gavrilov - Alena Kuznetsova Russian Federation
87Vladislav Rusakov - Kristina Tsypliakova Russian Federation
90Vladimir Kurganov - Marina Skachkova Russian Federation
91Philipp Prodanets - Maria Kornienko Russian Federation
91Gleb Sapon - Alexandra Tesliuk Russian Federation
93Ivan Tlustenko - Vlada Shumakarite Russian Federation
94Pavel Shumanov - Elena Ostapchuk Russian Federation
95Ivan Soloviev - Ekaterina Golovchenko Russian Federation
96Yury Ivanov - Anastasia Voinova Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
97Kirill Pokorsky - Daria Shindina Russian Federation
97Kirill Frolov - Anna Dranichnikova Russian Federation
99Ilya Zaykin - Dana Makarova Russian Federation
99Gleb Filatov - Victoria Gorodilova Russian Federation
99Dmitry Pavlov - Alina Demkina Russian Federation
99Daniil Makarkin - Ekaterina Osovskaya Russian Federation
99Artem Kuznetsov - Anna Romanova Russian Federation
99Zaur Dzurabov - Ekaterina Cherkashina Russian Federation
99Ilya Bogatov - Angelina Vinogradova Russian Federation
106Nikita Gololobov - Arina Zhilina Russian Federation
106Evgeny Smirnov - Julia Varvanina Russian Federation
108Mikhail Usachev - Anastasia Kravchenko Russian Federation
108Dmitry Poshekhonov - Alena Rodina Russian Federation
108Danil Parkin - Julia Pavlovich Russian Federation
108Maxim Bagin - Polina Dymshakova Russian Federation
112Sergey Buranov - Sofia Shapranova Russian Federation
112Sergey Driga - Margarita Tikhomirova Russian Federation
112Kirill Krasnobaev - Maria Shestun Russian Federation
112Evgeny Khomchuk - Natalia Skvortsova Russian Federation
112Ruslan Aliev - Vasilina Kotova Russian Federation
117Vladimir Lind - Polina Lepukhina Russian Federation
117Dmitry Kopytov - Irina Shafeeva Russian Federation
117Alexandr Eremin - Evgenia Sarapulova Russian Federation
120Artem Grygorevsky - Maria Demidik Belarus
121Dmitry Lazarichev - Maria Batyreva Russian Federation
121Alexey Riabichev - Ekaterina Erashova Russian Federation
121Denis Troyan - Valeria Korneeva Russian Federation
124Danil Filimonov - Alexandra Kantareva Russian Federation
124Mikhail Komissarov - Rimma Zargarian Russian Federation
124Maxim Gushchin - Anna Isakova Russian Federation
124Dmitry Andreev - Evgenia Banderova Russian Federation
128Daniil Kartashev - Arina Sintsova Russian Federation
128Roman Mokienko - Polina Gorshenina Russian Federation
128Pavel Strelkov - Julia Markina Russian Federation
128Daniil Udin - Valeria Rodimova Russian Federation
128Iskander Khabibullin - Rezeda Zaynutdinova Russian Federation
133Efrem Nevzorov - Maria Volchenkova Russian Federation
133Sergey Kutuzov - Alina Plasichuk Russian Federation
133Nikita Znamenshchikov - Daria Khabarova Russian Federation
133Daniil Vetrov - Elena Gudkova Russian Federation
133Gleb Bayramukov - Elena Chernova Russian Federation
138Oleg Vasiliev - Tatiana Dziuba Russian Federation
138Konstantin Nazarov - Alina Ivanova Russian Federation
140Igor Mikhaylovsky - Julia Zhivova Russian Federation
140Sergey Tabunshchik - Irina Naumova Russian Federation
140Alexandr Udalov - Kristina Sukhova Russian Federation
143Nikolay Fedotov - Daria Kharchenko Russian Federation
143Marsel Fedotov - Kamilla Sanina Russian Federation
143Dmitry Larin - Elizaveta Nikolaeva Russian Federation
143Gleb Koziukevich - Anastasia Kaleniuk Russian Federation
147Alexandr Babushkin - Polina Proshletsova Russian Federation
147Vladislav Timergazin - Ekaterina Kolchina Russian Federation
147Artem Parkhomenko - Alina Novikova Russian Federation
147Maxim Krasnov - Polina Melentieva Russian Federation
147Viacheslav Vasilenko - Yana Diakonova Russian Federation
147Georgy Bannikov - Diana Ageeva Russian Federation
147Sergey Androsov - Victoria Eliseeva Russian Federation
154Andrey Kondrashov - Julia Bobkova Russian Federation
154Ilya Krutaynis - Vealetta Piskun Russian Federation
154Iakov Makhinov - Alina Trekina Russian Federation
154Dmitry Nesmachnykh - Yana Chelysheva Russian Federation
154Daniil Razvozov - Maria Protsenko Russian Federation
159Vsevolod Chernykh - Irina Drevetniak Russian Federation
159Kirill Vorobiev - Polina Permiakova Russian Federation
159Daniil Anofrikov - Julia Andreychikova Russian Federation
162Aydar Aleshin - Julia Nazarova Russian Federation
162Alexandr Kokushkin - Kristina Dvoretskaya Russian Federation
162Dmitry Kosolapov - Angelina Duritsina Russian Federation
162Ilya Punegov - Anastasia Gladkaya Russian Federation
162Sergey Pukhov - Yana Surkont Russian Federation
162Mikhail Savinov - Diana Glitniak Russian Federation
162Dmitry Ustinov - Kristina Mogilenskikh Russian Federation
169Oleg Seregin - Anastasia Semenova Russian Federation
169Vadim Ortenberg - Ekaterina Bogdanova Russian Federation
169Arkady Novoselov - Ksenia Sazonova Russian Federation
172Kirill Kalinushkin - Anastasia Kosareva Russian Federation
172Maxim Nevalenny - Victoria Poluyanova Russian Federation
172Egor Starikov - Maria Briazgina Russian Federation
175Artem Kolupaev - Mariana Drobysheva Russian Federation
175Gleb Uratkin - Kristina Vechkanova Russian Federation
177Denis Baranchugov - Zhanna Tsyrenova Russian Federation
177Ilya Skunov - Milena Stroganova Russian Federation
179Fedor Shevelev - Daria Nikitina Russian Federation
179Andrey Nevolin - Svetlana Galimkhanova Russian Federation
181Nikita Kravchenko - Valeria Sosulina Russian Federation
181Daniil Lengesov - Elizaveta Golovko Russian Federation
183Daniil Khmelnitsky - Olesia Klimkina Russian Federation
184Dmitry Biliuba - Anastasia Kuznetsova Russian Federation
185Valentin Desinov - Ekaterina Korostyleva Russian Federation
185Maxim Safonov - Ekaterina Lavrentieva Russian Federation
187Alexey Molodtsov - Ksenia Promzeleva Russian Federation
187Anton Melnikov - Olga Omelchenko Russian Federation
187Daniil Korepov - Alena Korepova Russian Federation
190Pavel Tiumentsev - Olga Alberda Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
191Stanislav Machkarin - Anna Luneva Russian Federation
191Alexandr Mitin - Veronika Kritskova Russian Federation
191Zakhar Skrylnik - Valeria Kravchenko Russian Federation
191Efrem Fedoseenko - Ekaterina Talanina Russian Federation
195Daniil Korepanov - Maria Volkova Russian Federation
196Maxim Tsapyrin - Polina Andriushchenko Russian Federation
196Sergey Novikov - Olesia Shabanova Russian Federation
196Maxim Kalabin - Evgenia Pushkareva Russian Federation
196Leonid Zhukov - Tatiana Sukhareva Russian Federation
200Lev Perkin - Valeria Mishina Russian Federation
200Artem Safonov - Anna Mulina Russian Federation
200Artem Kobzev - Valeria Zagrivina Russian Federation
203Alexandr Fomin - Eva Golubkina Russian Federation
203Pavel Onishchuk - Natalia Novikova Russian Federation
205Nikita Zhivotov - Ksenia Salata Russian Federation
205Artem Parfenov - Ksenia Ayginina Russian Federation
207Timofey Bertenev - Valeria Mchedlidze Russian Federation
207Daniel Volkov - Yana Burkova Russian Federation
207Anton Kotov - Oxana Koroleva Russian Federation
210Valery Kholmogortsev - Anna Berdnikova Russian Federation
210Alexey Tumanov - Alena Krasnova Russian Federation
210Dmitry Sokolov - Kristina Sokolova Russian Federation
210Alexandr Razuvaev - Alena Karpeeva Russian Federation
210Evgeny Mironov - Varvara Zhigulskaya Russian Federation
215Alexey Lukianenko - Ekaterina Kostiuk Russian Federation
215Alexey Orlov - Anastasia Chaplygina Russian Federation
215Ivan Chentsov - Maria Nazarova Russian Federation
218Alexey Matveenko - Anna Shelpakova Russian Federation
219Roman Chernitsov - Daria Vlasova Russian Federation
219Anvar Khabibullin - Kamilia Valeeva Russian Federation
219Roman Bakhtiarov - Daria Safronkina Russian Federation
222Arseny Bataev - Ksenia Gorodnichina Russian Federation
222Anton Bondarenko - Elizaveta Bondarenko Russian Federation
222Nikita Kaliaev - Ekaterina Volotskaya Russian Federation
222Alexandr Nikonorov - Daria Rogacheva Russian Federation
222Egor Poliakov - Lilia Blinova Russian Federation
222Denis Rollov - Arina Bazhenova Russian Federation
222Vsevolod Tkachenko - Sima Beschetnova Russian Federation
229Nikita Bogush - Ekaterina Ermakova Russian Federation
230Konstantin Volegov - Anastasia Diatlova Russian Federation
230Alexandr Nekipelov - Victoria Korobova Russian Federation
232Danil Kuvatov - Nadezhda Kuvshinova Russian Federation
233Daniil Bychkov - Daria Blinova Russian Federation
233Mikhail Margasov - Anna Shamshurina Russian Federation
233Fedor Turkov - Alina Sarukhanian Russian Federation
236Roman Kozlov - Valeria Zhmurina Russian Federation
237Danil Krylatykh - Victoria Paderina Russian Federation
237Kirill Anashkin - Anna Molodtsova Russian Federation
239Victor Deev - Ekaterina Eropkina Russian Federation
239Denis Zabortsev - Alexandra Semenova Russian Federation
239Daniil Teyts - Diana Didenko Russian Federation
242Vladislav Donakanian - Milana Papuk Russian Federation
242Pavel Kozhanov - Polina Belova Russian Federation
244Nikita Romanov - Alexandra Pirtsul Russian Federation
245Maxim Selishchev - Ekaterina Chekina Russian Federation
245Viacheslav Chumakov - Elizaveta Grankina Russian Federation
245Anton Prilutsky - Arina Rudneva Russian Federation
245Ivan Galatenko - Elena Podguzova Russian Federation
249Nikita Gladin - Julia Shalimova Russian Federation
249Maxim Glotov - Daria Kuzina Russian Federation
249Vitaly Stolbovskikh - Irina Lysiakova Russian Federation
249Evgeny Fabianchuk - Elena Tatishcheva Russian Federation
253Andrey Beseda - Evgenia Zaytseva Russian Federation
253Kirill Sobolev - Maria Gorianikova Russian Federation
255Sergey Lobashinsky - Polina Kashtanova Russian Federation
255Gleb Aleshkin - Ekaterina Anistratova Russian Federation
257Yaroslav Verba - Darya Chystyakova Ukraine
257Georgy Samkharadze - Evgenia Dolzhenko Russian Federation
259Vladimir Zvarko - Elena Vorobieva Russian Federation
259Denis Leontiev - Ekaterina Zubenko Russian Federation
259Arkady Lvovsky - Gulnara Yakubova Russian Federation
262Yaroslav Apriatkin - Arina Shalaumova Russian Federation
262Daniil Shinkov - Valeria Bobrova Russian Federation
264Sergey Tokmakov - Veronika Tokmakova Russian Federation
264Maxim Levin - Nika Gromova Russian Federation
266Nikolay Belyshev - Julia Mezhova Russian Federation
266Valentin Lagutin - Ekaterina Svintsova Russian Federation
268Sergey Kudriavtsev - Polina Ivshina Russian Federation
268Ilya Novozhilov - Lidia Baeva Russian Federation
268Andrey Chelpanov - Kamila Fokina Russian Federation
271Igor Ananiev - Anastasia Naumova Russian Federation
272Victor Krasnikov - Tatiana Denisova Russian Federation