Today 436699 unique visitors 129 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Absolutely New Ballroom competition dres...
Monaco
750.00 Fixed price
Elegant Ballroom Competition Dress
United States
1500.00 Negotiable
Stunning Competition Dress by "LE F...
United States
4500.00 Negotiable
Red Black Ballroom dress
United States
1600.00 Fixed price
Velvet Tiger Ballroom Dance Dress
Slovakia
650.00 Negotiable
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
1750.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
900.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Absolutely new royal blue ballroom dress
Monaco
800.00 Fixed price
Size: S- M
Great Latin Dress
United States
1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
500.00 Negotiable
Size: US 0-2
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Caf
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 clubs/studio Casa De Danca Carlin... 
 clubs/studio Patrick En Marit 
 homepages Marcbed My Links Of ... 
 events Dace - Dancing In Bu... 
 events DanAs De SalO 
 general Belgium Dance Server 
 universities University Of London... 
 formation teams Tsz Blau-Gelb Bremen... 
 business Cd-Shop FR Tanzmusi... 
 homepages Www.Pablonika.Nl 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF Grand Slam Latin
City :Moscow
Country :Russian Federation
Date :Friday, 10-27-2017
Association :IDSF
Disipline :Latin
Type :Grand Slam
Age :Adult Latin

Result Service - Results

Result Service / WDSF Grand Slam Latin / Adult Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Gabriele Goffredo - Anna Matus Photos of couple available  Moldova
2Armen Tsaturyan - Svetlana Gudyno Photos of couple available  Russian Federation
3Timur Imametdinov - Nina Bezzubova Photos of couple available  Germany
4Andrey Gusev - Vera Bondareva Photos of couple available  Russian Federation
5Charles-Guillaume Schmitt - Elena Salikhova Photos of couple available  France
6Andrea Silvestri - Varadi Martina Hungary
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Konstantin Gorodilov - Dominika Bergmannova Estonia
8Timur Yusupov - Sofia Kharina Russian Federation
9Umberto Gaudino - Louise Heise Photos of couple available  Italy
10Guillem Pascual - Rosa Carne Spain
11Anton Aldaev - Natalia Polukhina Photos of couple available  Russian Federation
12Giacomo Lazzarini - Roberta Benedetti Profile page present and updated Italy
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Moldovan Paul - Tatar Cristina Romania
14Malthe Brinch Rohde - Sandra Sorensen Photos of couple available  Denmark
15Artem Semerenko - Valeriya Kachalko Russian Federation
16Jokubas Venckus - Migle Klupsaite Lithuania
17Alexey Dolgushin - Ksenia Piatakhina Russian Federation
18Cseke Zsolt Sandor - Malika Dzumaev Germany
19Maxim Elfimov - Evgenia Churikova Russian Federation
20Mstislav Kazakov - Alena Kazakova Photos of couple available  Russian Federation
21Artyom Liaskovsky - Ksenia Zaputriaeva Isr
22Dumitrescu Razvan - Jacqueline Joos Germany
23Alexey Korobchenko - Liana Odikadze Isr
24David Jutge - Tatiana Podgornaia France
 
Round 4
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
25Artem Efanin - Anna Dergunova Russian Federation
25Yan Sorokin - Veronika Karimova Photos of couple available  Russian Federation
27Maximilian Polosatov - Olga Khvesko Russian Federation
27Alexandr Kurennoy - Ksenia Zavialova Russian Federation
29Artem Martynov - Polina Figurenko Russian Federation
30Egor Petrov - Anna Argun Russian Federation
31Vladislav Nikishin - Polina Golubeva Russian Federation
32Nikolay Levchenkov - Marina Kotelevets Rus
32Nikolay Chernov - Elizaveta Dvorianova Rus
34Vladislav Artiushkov - Sofia Vershinina Russian Federation
34Lars Olav Eltervaag - Paraskevi Zygouri Norway
36Victor Bychkov - Alina Atamanchuk Russian Federation
36Dmitry Kulebakin - Daria Sviridenko Rus
38Egor Kondratenko - Mie Lincke Funch Denmark
38Semen Zenkin - Alina Vorontsova Russian Federation
40Dmitry Afanasiev - Alena Valeeva Russian Federation
41Maxim Pavlov - Alexandra Kuznetsova Russian Federation
41Fabian Taeschner - Darja Titowa Germany
43Sergey Katkov - Daria Antiufieva Russian Federation
44Viacheslav Pastukhov - Karyna Kalykhan Belarus
45Alexander Lillo - Margarita Hamzaeva Russian Federation
46Sergey Minaev - Angelina Troshina Russian Federation
47Philipp Onishchenko - Ekaterina Panteleeva Russian Federation
48Alexey Birman - Uliana Pustovalova Russian Federation
49Sergey Litvinov - Anna Anufrieva Rus
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
50Zhang Andi - Xu Shanshan People'S Republic Of China
50Valentin Kosmachev - Alena Kochengina Russian Federation
50Roman Tormashev - Anastasia Alekhina Russian Federation
50Evgeny Zavadskikh - Daria Makarova Russian Federation
54Alexandr Ryabtsev - Maria Oblakova Russian Federation
55Nikita Yakimchuk - Irina Rykova Rus
55Viacheslav Benko - Elena Klepikova Russian Federation
55Wang Ying - Du Jiaze People'S Republic Of China
58Alexey Polovnikov - Maria Potemkina Russian Federation
58Andrey Trubaenko - Olga Chivozertseva Russian Federation
58Nikita Olinichenko - Elizaveta Pustornakova Russian Federation
58Alexandr Panasiuk - Kristina Sukhova Russian Federation
62Sergey Bliznyuk - Julia Olenich Russian Federation
63Maxim Belan - Anastasia Gimazova Russian Federation
64Farukhdzhan Mamadzhanov - Nadezhda Burau Kyrgyzstan
64Nikita Urchev - Anna Merkurieva Russian Federation
66Gurshad Mamedov - Ekaterina Chekina Russian Federation
67Evgeny Igumnov - Vasilisa Shirobokova Rus
68Anton Lobanov - Vlada Kabanevskaya Russian Federation
69Oleg Smolin - Olga Kosareva Rus
70Andrey Ponomarev - Polina Dek Russian Federation
71Alexandr Khodenko - Ekaterina Mishina Russian Federation
71Pavel Shchetinin - Anastasia Zueva Rus
73Egor Ivashov - Polina Sukhneva Russian Federation
73Egor Yakovlev - Alina Khrometskova Russian Federation
75Daniil Pisankin - Arina Marukhina Russian Federation
75Nikita Smolnikov - Daria Lopatina Russian Federation
75Yaroslav Kuliaev - Daria Kashapova Russian Federation
78Vladislav Soloviev - Anastasia Kislitsina Russian Federation
78Ivan Petov - Anastasia Bespalenko Rus
78Maxim Morozov - Anastasia Torikova Russian Federation
78Nikolay Parshikov - Elizaveta Kuyan Russian Federation
78Oleg Starinsky - Julia Mitina Rus
83Ilya Beloborodov - Victoria Kochkina Russian Federation
84Ilya Ivanov - Anna Kvashninova Russian Federation
84Alan Chekhoev - Anastasia Kriukova Rus
86Evgeny Kuznetsov - Anastasia Ugarova Rus
86Vladislav Korennoy - Angelina Shvedova Rus
88Andrey Ogarkov - Irina Dolinskaya Russian Federation
88Nikita Kostalev - Elena Radaeva Rus
88Vadim Dzhangidze - Alisa Glazkova Russian Federation
91Maxim Semenov - Valeria Zlokazova Russian Federation
92Georgy Yuriev - Valeria Suvorova Russian Federation
92Ivan Sorokin - Ekaterina Krylova Russian Federation
94Vladislav Stytsiuk - Daria Chechel Russian Federation
94Gao Kay Tszia - Valeria Mukhacheva Russian Federation
94Yury Shchegolevatykh - Olesia Frolova Rus
94Aydar Musin - Elvira Lapteva Russian Federation
98Dmitry Rylov - Julia Grishina Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
99Yun Choulju - Kim Yuri Korea, The Republic Of
100Ivan Bebenin - Ekaterina Kudriavtseva Russian Federation
101Veniamin Timofeev - Ksenia Pakhomova Russian Federation
101Alexey Mitriashin - Elizaveta Reutova Russian Federation
103Viacheslav Grebenshchikov - Kristina Zinchenko Russian Federation
103Denis Makarov - Ksenia Prokusheva Russian Federation
103Vladimir Fedorov - Daria Kozlova Russian Federation
106Alexey Shilkin - Valeria Egina Rus
107Nikita Khripunov - Rimma Pechenkina Rus
107Artemy Shchennikov - Vasilisa Stepanova Rus
107Roman Gerasimov - Sofia Kardash Russian Federation
107Yun Jae Hyun - Im Yeonwoo South Korea
107Matej Stec - Elena Popova Slovakia
112Vladislav Babenkov - Anna Zarechneva Russian Federation
112Evgeny Denisov - Liudmila Vashunina Rus
112Denis Seregin - Anastasia Vayradian Russian Federation
112Evgeny Smirnov - Alena Surovova Rus
112Danil Ukhin - Svetlana Mineeva Russian Federation
117Georgy Yarmak - Elizaveta Surmenelian Russian Federation
117Daniil Kuznetsov - Alisa Kakayan Rus
117Maxim Germanov - Ekaterina Guguchkina Russian Federation
120Aydar Aleshin - Anastasia Martirosova Rus
121Evgeny Kasianov - Alina Mitrikovskaya Russian Federation
121Yury Markelov - Daria Kretova Russian Federation
123Anatoly Pervushin - Elena Alexeeva Russian Federation
123Ilya Zvolsky - Kristina Fisenko Russian Federation
123Artyom Sviryukov - Elizaveta Romanova Russian Federation
126Egor Sidorov - Svetlana Migashko Rus
127Nikita Goltsov - Anastasia Spirina Russian Federation
127Lev Lukovich - Anastasia Sokolova Rus
127Alexey Gladilin - Elizaveta Gerasimova Russian Federation
130Kirill Germanov - Milana Beluga Rus
131Miao Yang - Wang Xue Chn
132Renat Mutigullin - Maria Slobozhan Rus
133Danila Katelevsky - Daria Kolosha Russian Federation
133Alexey Miliutin - Gulnara Yakubova Russian Federation
133Timur Sharipov - Yuliana Khismatullina Rus
136Yaroslav Bovarov - Anastasia Egorova Rus
137German Timofeev - Tamara Apsalikova Russian Federation
138Timur Khusnimardanov - Evgenia Larionova Russian Federation
138Vadim Erotsky - Daria Chernook Russian Federation
140Alexandr Samigullin - Ekaterina Rotan Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
141Alexey Kalachikov - Olga Tarumova Russian Federation
141Vasily Kvatov - Anna Volokhova Russian Federation
141Grigory Miftakhutdinov - Anna Ustiugova Rus
141Georgy Koshechkin - Yana Kireeva Rus
145Victor Ermakov - Anna Matsakova Russian Federation
145Ilya Kaluzhsky - Ekaterina Svintsova Rus
147Nikita Arbatsky - Elizaveta Zhuravleva Rus
147Konstantin Golosnov - Elena Grebkina Russian Federation
149Alexandr Grachev - Nadezhda Khafizova Rus
149Semen Kamenev - Evgenia Eliseykina Rus
151Dmitry Grushin - Alexandra Grigorova Russian Federation
151Dmitry Chenskikh - Olga Gaevaya Russian Federation
151Yury Mutianov - Maria Egorova Russian Federation
151Alexandr Maximov - Elizaveta Kulagina Russian Federation
151Vladislav Lets - Ekaterina Klimanova Russian Federation
151Sergey Vorushilo - Ekaterina Mikhaleva Russian Federation
157Akim Barkovsky - Julia Kudriavtseva Russian Federation
157Daniil Gostevsky - Natalia Sokolova Russian Federation
157Mikhail Zakharov - Alena Gurianova Russian Federation
160Rustam Yakubov - Darina Sultanbekova Russian Federation
160Ilya Trifanov - Alexandra Shirenshchikova Russian Federation
160Alexey Larin - Liudmila Turchina Russian Federation
163Vladislav Valuev - Polina Petriagina Russian Federation
163Leonid Bobkov - Natalia Moskvina Rus
165Pavel Lesnichenko - Maria Karnetskikh Russian Federation
165Nikita Kuzin - Ekaterina Kuleshova Russian Federation
165Alexandr Zibanov - Vera Smirnova Russian Federation
168Oleg Nazarov - Liudmila Ustalu Russian Federation
168Alexey Shichkin - Kristina Vasina Rus
168Artem Semenov - Daria Markina Rus
171Leonid Zobnin - Aleksandra Evnevich Russian Federation
171Gleb Sekachev - Polina Palchikovskaya Russian Federation
173Artem Dvornikov - Valeria Kosteeva Rus
173German Savchuk - Irina Babkina Rus
173Andrey Potapov - Anna Steblianko Russian Federation
173Vitaly Arzanov - Daria Shcheglova Russian Federation
177Sergey Kadin - Uliana Zizikina Russian Federation
177Danil Tishchenko - Alena Basova Rus
177Nikita Smirnov - Anastasia Trifanova Russian Federation
177Alexandr Sviridov - Viktoria Petrova Russian Federation
177Maxim Rossiysky - Anastasia Esina Russian Federation
177Vladislav Kniazev - Ksenia Taushkanova Rus
183Alexey Surzhin - Arina Eliseeva Rus
184Dmitry Trishin - Victoria Kazatskaya Russian Federation
184Daniil Kardash - Maria Bulgakova Russian Federation
186Pavel Kozhanov - Elena Kaplia Russian Federation
186Alexey Grinev - Ksenia Grineva Russian Federation
188Arkady Borshchevsky - Anastasia Ryzhkova Rus
188Alexandr Grigoriev - Marina Savlovskaya Russian Federation
188Artem Shevchenko - Elizaveta Shvyreva Rus
188Dmitry Viderker - Maria Shupletsova Russian Federation
192Anatoly Gorbatenko - Veronika Mamedova Russian Federation
192Andrey Soloviev - Julia Kunakbaeva Russian Federation
194Maxim Sholotonov - Alexandra Yaroslavskaya Rus
195Vladimir Barinov - Olesia Semenova Rus
195Eduard Bezotechestvo - Ekaterina Karaulova Rus
195Victor Riabykin - Ekaterina Buchneva Russian Federation
198Alexander Kobzarev - Margarita Sokolova Russian Federation
198Konstantin Smerdov - Milena Kalinina Rus
198Kirill Shepelev - Yana Ragozina Russian Federation
198Danil Novikov - Veronika Rudenko Rus
198Andrey Bubnov - Irina Chursina Russian Federation
203Semen Cheshkov - Elizaveta Tkachenko Russian Federation
204Fedor Gribakov - Anna Suvorova Russian Federation
204Nikita Ziukov - Vasilina Panina Rus
204Vadim Shchedrin - Ksenia Zolotukhina Russian Federation
204Igor Bezugliy - Anastasia Khritonenkova Rus
208Sergey Puchkin - Olga Beda Russian Federation
208Alexandr Vasilkov - Ksenia Nurmatova Rus
210Kirill Molev - Aleksandra Kriventsova Russian Federation
210Anton Savin - Julia Arkhipova Rus
212Kirill Buriy - Elizaveta Belonogova Rus
212Oleg Loginov - Elena Antonova Russian Federation
214Evgeny Kravets - Anna Tokareva Rus
214Alexandr Yakovlev - Tatiana Sukhareva Rus
214Nikita Shchelkanov - Valeria Tsareva Rus
214Danil Smirnov - Elizaveta Varda Rus
218Stanislav Slomchinsky - Elizaveta Denisova Russian Federation
218Denis Klochkov - Alexandra Martynova Rus
220Mikhail Yarysh - Natalia Tsyranova Rus
221Viacheslav Silionov - Anna Domaniuk Rus