Today 275670 unique visitors 168 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Elegant Ballroom Competition Dress
United States
€ 1500.00 Negotiable
Stunning Competition Dress by "LE F...
United States
€ 4500.00 Negotiable
Red Black Ballroom dress
United States
€ 1600.00 Fixed price
Velvet Tiger Ballroom Dance Dress
Slovakia
€ 650.00 Negotiable
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
€ 1750.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 350.00 Negotiable
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 11-09FEMALEPatricia Herceg(22)
Croatia
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 universities Kumamoto University ... 
 homepages Craig Shaw And Natas... 
 organisations Romanian Dancesport ... 
 organisations Dansleraarplaza 
 organisations Usabda Rhode Island ... 
 formation teams Tsc Rot-Weiss Borken... 
 clubs/studio Danscentrum Ter Hors... 
 clubs/studio Billett Ballroom Clu... 
 business Dance Schools In Ger... 
 events "Goldstadtpokal, Pfo... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF Youth Open Latin
City :Moscow
Country :Russian Federation
Date :Friday, 10-27-2017
Association :IDSF
Disipline :Latin
Type :Open
Age :Youth Latin

Result Service - Results

Result Service / WDSF Youth Open Latin / Youth Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Oleg Chzhen - Alina Ageeva Russian Federation
2Egor Kulikov - Maria Goroshko Russian Federation
3Artem Nasretdinov - Elizaveta Semashko Russian Federation
4Evgeny Nikitin - Julia Khurtina Russian Federation
5Igor Mikhaylovsky - Ekaterina Logacheva Russian Federation
6Danila Mazur - Anastasia Polonskaya Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Semen Kokovin - Polina Akimova Russian Federation
7Daniil Pisankin - Arina Marukhina Russian Federation
9Iakov Predko - Polina Astakhova Russian Federation
10Tomer Zveniatsky - Yana Litvin Israel
11Antonio Mosa - Mihaela Antonova France
12Miroslav Bonev - Emiliya Dzhelebova Bulgaria
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Ole Thomas Hansen - Julie Gudim Bjerkaas Norway
14Vsevolod Shagaev - Veronika Kioroglo Russian Federation
14Mikhail Fedotov - Elizaveta Koroleva Russian Federation
16Oleg Ovchinnikov - Kristina Pichshugina Kazakhstan
16Igor Vaniukov - Maria Izotova Rus
18Veniamin Timofeev - Ksenia Pakhomova Russian Federation
19Yun Jae Hyun - Im Yeonwoo South Korea
20Vladislav Stepanov - Victoria Pak Russian Federation
21Sergey Prokhorenko - Anastasia Lesnova Rus
22Ivan Kuguk - Olga Martovitskaya Russian Federation
23Yun Choulju - Kim Yuri Korea, The Republic Of
23Nikita Alexeev - Anastasia Allikas Russian Federation
 
Round 4
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
25Dmitry Zakharenko - Nadezhda Kobzeva Russian Federation
25Vladislav Stytsiuk - Daria Chechel Russian Federation
27Alexey Potselov - Anastasia Perkova Russian Federation
28Anton Kireyeu - Elina Viadzenikava Belarus
29Vladislav Abushenko - Ivanna Solomakha Rus
29Nikita Laba - Marina Makarenko Russian Federation
29Roman Mokienko - Ekaterina Sirotiuk Photos of couple available  Russian Federation
32Pavel Shchepletsov - Anastasia Golubeva Russian Federation
33Egor Novikov - Daria Prusakova Russian Federation
33Egor Filev - Sofia Prudnikova Russian Federation
33Danil Eremeev - Anastasia Golitsyna Russian Federation
36Artem Firsov - Tatiana Ustinova Rus
37Artem Ivanov - Sofia Kireeva Russian Federation
37Anton Burkhanov - Victoria Gumeniuk Russian Federation
37Yang Haoning - Sha Hanyu People'S Republic Of China
40Ivan Shipitsyn - Anastasia Esse Russian Federation
40Nikita Kolotukhin - Elizaveta Dobriakova Russian Federation
42Maxim Morozov - Anastasia Torikova Russian Federation
42Gao Kay Tszia - Valeria Mukhacheva Russian Federation
42Dmitrii Fedin - Ekaterina Tikhonova Russian Federation
45Nikita Titov - Diana Nikulina Russian Federation
46Nikita Kabanov - Olga Loginova Rus
46Egor Runovsky - Alena Soboleva Russian Federation
48Aydar Musin - Elvira Lapteva Russian Federation
49Roman Glavatsky - Victoria Puchina Russian Federation
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
50Egor Prygunov - Sofia Mikheeva Russian Federation
50Artem Shevchenko - Anastasia Gurianova Russian Federation
50Danila Vinokurov - Uliana Zhukova Russian Federation
53Nikita Kharitonov - Ksenia Nosova Russian Federation
54Adam Larin - Maya Larina Russian Federation
54Dmitriy Nesmachnykh - Yana Chelysheva Russian Federation
56Artem Beginin - Diana Maltseva Russian Federation
56Kirill Nagibin - Valeria Lebedeva Rus
56Roman Muximov - Anastasia Gontova Russian Federation
56Ivan Evdokimov - Valeria Mizgert Russian Federation
60Vladislav Alisov - Liubov Dudareva Russian Federation
60Semen Kamenev - Evgenia Eliseykina Rus
60Daniil Borisov - Alisa Soboleva Russian Federation
60Artem Zaykov - Polina Korshunova Russian Federation
60Kirill Germanov - Milana Beluga Rus
60Timur Khusnimardanov - Evgenia Larionova Russian Federation
60Grigory Miftakhutdinov - Anna Ustiugova Rus
60Leonid Gubin - Varvara Sveridonova Russian Federation
60Alexey Groo - Anastasia Zakharova Russian Federation
60Danil Grishaev - Karolina Lukianova Rus
60Oleg Vergasov - Tatiana Rot-Serova Russian Federation
71Artem Podorvanov - Olga Georgieva Russian Federation
71Andrey Zorin - Veronika Poliushkina Russian Federation
73Ilya Kniazev - Maria Matskevich Rus
73Nikita Degtev - Julia Bolshakova Russian Federation
73Ilya Grankin - Natalia Kurakina Russian Federation
76Grigory Tereshchenko - Alina Melkozerova Russian Federation
77Anatoly Galankin - Anastasia Gushtyn Russian Federation
77Andrey Serpov - Elizaveta Karmalina Russian Federation
79Evgeny Chashkin - Anastasia Nemova Russian Federation
79Alexandr Morozov - Anastasia Antropova Russian Federation
79Vladislav Deriabin - Sofia Bulgakova Russian Federation
82Alexandr Kostromitin - Anna Milchevskaya Rus
83Maxim Nikel - Elizaveta Kozarez Russian Federation
83Artem Pavlinov - Ekaterina Tolstaia Rus
83Makar Kholodilin - Veronika Norkina Russian Federation
83Nikita Kufezin - Maria Gunina Rus
87Semen Kochetov - Sofia Kudinova Rus
87Evgeny Kasianov - Alina Mitrikovskaya Russian Federation
89Egor Zelentsov - Maria Kleshcheva Rus
89Ilya Poliakov - Victoria Maslova Rus
91Ilya Shnyrev - Veronika Plaksina Russian Federation
91Nikita Arbatsky - Elizaveta Zhuravleva Rus
93Nikolay Zuev - Elizaveta Soboleva Rus
94Leonid Zobnin - Aleksandra Evnevich Russian Federation
94Kirill Gavrilov - Elizaveta Khutornaya Rus
96Egor Soloviev - Sofia Shiriaeva Rus
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
97Konstantin Mazur - Angelina Nevraeva Rus
97Ivan Borisov - Kristina Fomina Russian Federation
99Vladislav Kniazev - Ksenia Taushkanova Rus
99Ivan Rybkin - Natalia Reva Russian Federation
99Kirill Silivanov - Vlada Pekhtereva Russian Federation
99Timofey Serpov - Olga Belianina Russian Federation
99Elisey Osipov - Daria Oliunina Rus
99Artemy Makeev - Ksenia Agafonova Russian Federation
105Ilya Zvolsky - Kristina Fisenko Russian Federation
105Gleb Liapustin - Victoria Serikova Russian Federation
105Daniil Tebenkov - Anastasia Ratmanova Russian Federation
105Konstantin Sizentsev - Sofia Tulinova Russian Federation
105Ivan Marochkin - Victoria Fomina Russian Federation
105Sergey Kadin - Uliana Zizikina Russian Federation
105Nikita Bugaev - Alisa Kirillova Rus
105Evgeny Abramov - Elena Gurianova Rus
113Nikita Ivanov - Alina Lobanova Russian Federation
113Alexandr Lutskov - Anastasia Ptashinskaya Russian Federation
113Viacheslav Chumakov - Anna Vasilishina Rus
113Dmitry Bykov - Maria Ozhegova Russian Federation
113Danila Shliakhov - Angelina Tsiprush Rus
113Danil Nesterov - Anastasia Shchetkova Rus
119Yury Lobyntsev - Anastasia Lobyntseva Russian Federation
119Maxim Kirsa - Ekaterina Koroleva Russian Federation
119Kirill Sergeev - Violetta Ilina Russian Federation
119Alexandr Goriakin - Yana Chaplygina Russian Federation
119David Gogua - Anna Lutsenko Russian Federation
124Alexandr Zhorov - Tatiana Gileva Russian Federation
124Vladimir Kuznetcov - Daria Mishakova Rus
124Vadim Stukalov - Anna Dimidova Russian Federation
127Daniil Glushchenko - Sofia Moroz Russian Federation
127Kirill Shepelev - Yana Ragozina Russian Federation
127Sergey Zholkin - Alsu Gafurova Russian Federation
130Alexey Kirentsov - Veronika Tsetsokha Russian Federation
131Nikita Petrov - Anastasia Shchekina Rus
131Alexey Surzhin - Arina Eliseeva Rus
131Danila Katelevsky - Daria Kolosha Russian Federation
131Ilya Tikhonov - Ekaterina Petrukhina Russian Federation
131Kirill Bakhmetiev - Daria Chebotareva Russian Federation
136Stepan Nazolin - Elizaveta Leonova Rus
136Artem Dvornikov - Valeria Kosteeva Rus
136Alexandr Lipantiev - Ekaterina Batalova Rus
136Vasily Shumakov - Irina Tiamkina Russian Federation
136Maxim Sholotonov - Alexandra Yaroslavskaya Rus
141Denis Kozlov - Daria Zakharova Rus
141Yaroslav Bovarov - Anastasia Egorova Rus
141Alexandr Bushmarin - Polina Bobrova Rus
141Marsel Ishnazarov - Marina Serdiukova Rus
141David Zaytsev - Daria Gulevich Rus
146Maxim Shcherbakov - Alexandra Melnikova Russian Federation
146Vadim Sosnin - Anastasia Zharkova Russian Federation
146Anton Savin - Julia Arkhipova Rus
146Alexandr Maximov - Elizaveta Kulagina Russian Federation
146Alexandr Grigoriev - Marina Savlovskaya Russian Federation
151Alexander Kobzarev - Margarita Sokolova Russian Federation
151Nikita Pekin - Elizaveta Markina Russian Federation
151Alexey Pankov - Sofia Nasedkina Rus
151Vladislav Mogilenko - Maria Kotova Rus
151Alibek Cholponbaev - Alina Ivanova Kyrgyzstan
156Alexey Vetrov - Polina Pushilova Russian Federation
156Konstantin Smerdov - Milena Kalinina Rus
158Stepan Gerasimov - Elizaveta Melnikova Rus
158Ivan Korobeyshchikov - Maria Borisova Russian Federation
158Andrey Soloviev - Julia Kunakbaeva Russian Federation
158Sergey Puchkin - Olga Beda Russian Federation
162Maxim Baliabkin - Irina Igolkina Rus
162Ivan Pavlov - Nadezhda Yakimova Rus
162Artem Trofimov - Daria Pasechnik Russian Federation
162Mikhail Kornev - Victoria Kolesnikova Rus
166Daniil Korepov - Alena Korepova Russian Federation
166Dmitry Viderker - Maria Shupletsova Russian Federation
166Kamil Fakhrislamov - Diana Gilfanova Rus
166Kirill Savkin - Victoria Kalmykova Russian Federation
166Vlad Mirzoev - Ekaterina Lokshina Russian Federation
171Eduard Bezotechestvo - Ekaterina Karaulova Rus
171Fedor Gribakov - Anna Suvorova Russian Federation
171Stepan Zakhriamin - Veronika Portniagina Russian Federation
171Stepan Parfenov - Arina Voytovich Russian Federation
175Sabir Bikbulatov - Arina Sevastianova Rus
175Nikita Maliutin - Anastasia Sokolova Rus
175Shamil Zaharov - Ekaterina Popova Rus
175Semen Cheshkov - Elizaveta Tkachenko Russian Federation
179Ivan Kleymenov - Julia Likhacheva Rus
179Timur Filatov - Svetlana Plodushcheva Russian Federation
179Nikita Ziukov - Vasilina Panina Rus
179Sergey Diachkov - Angela Trofimova Rus
183Alexey Emets - Anna Osipovich Rus
183Rustam Yakubov - Darina Sultanbekova Russian Federation
183Vladislav Tolmachev - Sofia Doda Rus
183Vladimir Saltykov - Julia Miliutkina Russian Federation
183Nikita Mamonov - Anna Rubenkova Russian Federation
183Eduard Abdrakhmanov - Ilina Butsenko Rus
189Ivan Krotov - Ekaterina Sidorova Rus
190Andrey Yankov - Zoya Belaya Russian Federation
190Ilya Martynovich - Vera Korshunova Rus
192Arkady Borshchevsky - Anastasia Ryzhkova Rus
192Danil Novikov - Veronika Rudenko Rus
194Egor Denisov - Alexandra Denisova Russian Federation
194Alexandr Vasilkov - Ksenia Nurmatova Rus
196Dmitry Detsiuk - Esmeralda Doroshok Russian Federation
197Ilya Isakov - Daria Fofanova Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
198Maxim Kaganovsky - Ekaterina Zubkova Rus
198Artem Kukushkin - Renata Frolova Russian Federation
198Semen Koriagin - Vitalina Pletneva Rus
201Ivan Grents - Eva Printsman Rus
201Francisco Pedrosa - Mariana Alcobaca Portugal
203Vitaly Arzanov - Daria Shcheglova Russian Federation
203Egor Beketov - Elizaveta Postnikova Russian Federation
203Alexey Stadnikov - Ekaterina Zavgorodnaya Russian Federation
203Konstantin Rukavishnikov - Polina Popova Rus
207Denis Lykov - Anastasia Fomkova Russian Federation
207Eldar Alibekov - Daria Balasheva Rus
207Sergey Spau - Polina Sapozhnikova Russian Federation
207Artem Zaytsev - Karina Ponomareva Russian Federation
207Kirill Buriy - Elizaveta Belonogova Rus
212Pavel Pavlov - Alina Paranicheva Russian Federation
212Alexandr Yakovlev - Tatiana Sukhareva Rus
214Denis Klochkov - Alexandra Martynova Rus
214Artem Zankovets - Irina Tretiakova Rus
214Karnaev Ilya - Anna Bekisheva Rus
214Ivan Emelin - Sofia Egorova Rus
214Sevastsyan Zolatau - Iryna Komar Blr
219Pavel Kozhanov - Elena Kaplia Russian Federation
219Ivan Zuev - Alina Varganova Rus
221Victor Riabykin - Ekaterina Buchneva Russian Federation
221Roman Shelementiev - Mariya Budishevskaya Rus
223Ruslan Temnikov - Maria Iliushkina Russian Federation
223Anton Sats - Ekaterina Ragozina Russian Federation
225Daniil Ceytin - Elizaveta Kapustina Rus
225Danil Smirnov - Elizaveta Varda Rus
227Georgy Allagulov - Valeria Kuznetsova Rus
228Vladimir Barinov - Olesia Semenova Rus
229Lev Gvozdev - Margarita Saliakhova Rus
229Konstantin Voronin - Maria Meliukhnova Russian Federation
231Nikita Shchelkanov - Valeria Tsareva Rus
231Mikhail Yarysh - Natalia Tsyranova Rus
233Artem Baskakov - Anna Tretiakova Russian Federation
233Eduard Kazantsev - Daria Beloborodova Rus
235Yakov Shakhov - Regina Zakirova Rus
236Sergey Sokolov - Maria Ezhovkina Russian Federation