Today 144257 unique visitors 70 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 985.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 1200.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 670.00 Negotiable
DSI London Sponsored Gold Ballroom Dress
Ireland
€ 1350.00 Fixed price
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
Stunning white ballroom dress made by Si...
United Kingdom
€ 1450.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
Original and remarkable latin dress
Romania
€ 500.00 Fixed price
Size: XSmall-Small
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Cafι
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 08-08MaleClive Uter(36)
United States of America
 
 06-12FEMALESteph C(29)
United States of America
 
 05-31MaleGreg(40) 
 05-15MaleDennis Dikkers(39) 
 04-06FEMALEH-Kl Sii(54) 
 03-21FEMALEJaklyn Brockman(36)
United States of America
 
 02-22Male10dancer(34)
Germany
 
 02-19FEMALEIlkin Hossoy(40)
United States of America
 
 02-01MaleAndrι Busger Op V(31) 
 01-23FEMALENina Weurman(33) 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 clubs/studio Fun & Dance Studio 
 events The Singapore Millen... 
 business Firemancer Entertain... 
 clubs/studio Dance Easy 
 clubs/studio Spentrup Amat?Rdanse... 
 clubs/studio The Grand Ballroom 
 business Dance Plus Ballroom ... 
 clubs/studio Admireres Club Of Ba... 
 homepages Homepage Van Roland ... 
 organisations Usabda-Mil 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF Youth Open Standard
City :Moscow Region
Country :Russian Federation
Date :Sunday, 02-25-2018
Association :IDSF
Disipline :Standard
Type :Open
Age :Youth Standard

Result Service - Results

Result Service / WDSF Youth Open Standard / Youth Standard
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Dmitry Chelpanov - Yana Masharova Rus
2Ilya Gasanov - Liudmila Raevskaya Russian Federation
3Evgeny Mironov - Alisa Kirillova Rus
4Iakov Predko - Polina Astakhova Russian Federation
5Semen Ezhov - Marianna Butuzova Mne
6Vladislav Palagniuk - Valeriya Menyaylo Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Igor Vaniukov - Maria Izotova Rus
8Kirill Sergeev - Violetta Ilina Russian Federation
9Kirill Morgachev - Taisia Kuzina Rus
10Savely Brynza - Julia Spasova Russian Federation
11Aleksey Bessonov - Evgenia Kolmagorova Russian Federation
11Victor Tolmachev - Daria Priamikova Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Mikhail Anureev - Anastasia Diakova Rus
14Danil Glazunov - Sofia Glotova Kaz
15Andrey Anisko - Anastasia Vaniukova Rus
15Artem Esayan - Anna Kormyshenkova Russian Federation
17Roman Yunkind - Mariya Dotsenko Kazakhstan
18Alexey Vasiutin - Sofia Starkova Rus
19Egor Runovsky - Alena Soboleva Russian Federation
20Ivan Korobeyshchikov - Maria Borisova Russian Federation
20Aleksey Fomichev - Lilia Kolpakova Russian Federation
20Elisey Osipov - Alina Melkozerova Rus
23Daniil Proklov - Anastasia Kholoshchak Rus
24Timofey Serpov - Olga Belianina Russian Federation
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
25Anton Ermakov - Anastasia Znobina Rus
25Denis Kozlov - Daria Zakharova Rus
27Ivan Vinogradov - Alena Barilova Rus
27Grigory Tereshchenko - Daria Oliunina Rus
27Kris-Jarlet Kivisaar - Maria-Elisabeth Lootus Estonia
30Artemy Makeev - Ksenia Agafonova Russian Federation
30Alexandr Sherstoboev - Daria Kovaleva Rus
32Nikita Adzhima - Anastasia Bolotnikova Rus
32Sergey Kolmykov - Ksenia Lytaeva Russian Federation
34Dmitriy Shuvalov - Madina Amanzholova Kazakhstan
34Aleksandr Shefler - Kristina Melnikova Kgz
36Ilya Goncharenko - Elizaveta Simonova Rus
37Veniamin Timofeev - Ksenia Pakhomova Russian Federation
38Nikita Beresnev - Valeria Koroleva Russian Federation
38Yaroslav Borykin - Ekaterina Zubkova Rus
40Ivan Evdokimov - Valeria Mizgert Russian Federation
40Anton Parfenov - Elizaveta Bychkova Rus
42Daniil Malyshev - Alina Shestakova Russian Federation
43Anton Savin - Tatiana Novikova Russian Federation
43Nikita Dolzhenko - Kamilla Gvazava Rus
45Nikolai Kozyrev - Elizaveta Kuznetsova Rus
46Artem Ivanov - Ksenia Gorbacheva Russian Federation
47Pavel Golovanov - Alena Zemliakova Rus
47Alexandr Lutskov - Anastasia Ptashinskaya Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
49Matvey Bykov - Maria Kozlova Rus
50Vladislav Alisov - Liubov Dudareva Russian Federation
51Timofey Masalitin - Marina Podbolotova Rus
51Viacheslav Chumakov - Anna Vasilishina Rus
51Alexandr Morozov - Anastasia Antropova Russian Federation
51Nikita Gorbachev - Tatiana Kudriavtseva Rus
55Viacheslav Slizen - Anita Sychugova Est
55Leonid Amosov - Elizaveta Romashina Rus
57Petr Kulakov - Sofia Mazitova Rus
58Alexey Surzhin - Arina Eliseeva Rus
58Grigory Moshkarin - Sofia Kovaleva Rus
60Nagy Mark - Unger Fanni Hun
61Pavel Bezborodov - Karina Fayzilaeva Russian Federation
61Anton Morgunov - Alisa Perlova Rus
63Rafael Ayupov - Anastasia Lavrentieva Russian Federation
64Amirlan Serikkhanuly - Regina Lissovskaya Kaz
65Evgeny Vostrikov - Anastasia Treshcheva Rus
66Dmitry Khokhlov - Daria Zakharova Rus
66Konstantin Nikolaev - Ekaterina Kirova Russian Federation
66Nikita Toropkov - Elizaveta Rogulina Rus
69Ilya Kisaev - Anastasia Vlasova Rus
69Arseny Kulinich - Polina Platonova Rus
69Pavel Ivanov - Anna Ivanova Russian Federation
72Yury Letiaev - Anastasia Borodkina Rus
73Semen Borodin - Daria Dracheva Russian Federation
74Maxim Baliabkin - Irina Igolkina Rus
74Stepan Chernyshev - Sofia Golovatik Russian Federation
76Stepan Gerasimov - Elizaveta Melnikova Rus
77Nikolay Zuev - Elizaveta Soboleva Rus
78Sergey Diachkov - Angela Trofimova Rus
79Andrey Kononenko - Alisa Kononenko Russian Federation
80Sergey Stupin - Sofia Bashilova Rus
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
81Rodion Zhuravlev - Anastasia Feklistova Rus
81Artem Zhikharev - Valeria Dyachkovskaya Rus
81Daniil Sobolev - Maria Kozlova Rus
81Stepan Rukosuev - Ekaterina Tarnopolskaya Rus
81Anatoly Nesterov - Angelina Diachkova Rus
86Mark Efimov - Sofia Nikulina Rus
86Stepan Parfenov - Arina Voytovich Russian Federation
88Danila Malyshev - Arina Borgoyakova Rus
89Nikita Savitsky - Alexandra Savitskaya Rus
90Alexandr Grigoriev - Kristina Chistiakova Rus
90Artyom Bodrov - Anastasiya Shin Kazakhstan
92Gleb Liapustin - Victoria Serikova Russian Federation
93Vladimir Saltykov - Julia Miliutkina Russian Federation
93Dan Kalenov - Anna Filatova Rus
95Arkady Borshchevsky - Anastasia Ryzhkova Rus
96Pavel Konovalov - Maria Denisova Rus
97Eldar Suleimanov - Daria Verkina Rus
98Vladimir Tsvetkov - Ksenia Kazanina Rus
99Vladimir Barinov - Olesia Semenova Rus
99Evgeny Kolegov - Anna Kabanova Rus
101Nikita Stakhurlov - Ekaterina Pustovaya Rus
102Aleksei Grishaev - Daria Galkina Rus
103Alexandr Krestetsky - Ekaterina Shumilina Russian Federation
103Vladimir Turmachev - Ksenia Kurganova Rus
105Vladimir Ignatyev - Julia Zemliakova Rus
105Timofey Ashakevich - Violetta Yarushevskaya Rus
107Nikolay Kapustin - Valentina Eryomina Rus
108Dmitry Detsiuk - Esmeralda Doroshok Russian Federation
108Nikita Soloviev - Angelina Roychenko Russian Federation
110Andrey Bogdanov - Anastasiya Antonenko Rus
111Rodion Nyago - Ekaterina Galimeeva Rus