Today 246483 unique visitors 142 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 670.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
Stunning white ballroom dress made by Si...
United Kingdom
€ 1450.00 Fixed price
Beautiful Dore Latin dress
United States
€ 1025.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
Original and remarkable latin dress
Romania
€ 500.00 Fixed price
Size: XSmall-Small
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 08-21FEMALEAna Hauptman(11)
Slovenia
 
 06-30MaleAndrea Chua(29)
Singapore
 
 06-09FEMALEKarin Ravljan(39)
Austria
 
 12-07FEMALEElena A(40)
United Kingdom
 
 10-10FEMALETes Saelman(43) 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 clubs/studio Tecnodance Ogliastra... 
 homepages Vadim Garbuzov And K... 
 clubs/studio Dansinn Dance Studio... 
 events Dutch Dance Events 
 organisations Belgrade Tango Assoc... 
 clubs/studio Tanzsportclub Villin... 
 clubs/studio Cambridge Ballroom D... 
 universities "University Of Calif... 
 homepages Robi Gyarfas 
 clubs/studio Tanz- Und Turnier-Cl... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF Junior II Open Standard
City :Moscow
Country :Russian Federation
Date :Sunday, 10-28-2018
Association :IDSF
Disipline :Standard
Type :Open
Age :Junior II Latin

Result Service - Results

Result Service / WDSF Junior II Open Standard / Junior II Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Yaroslav Kiselev - Sofia Philipchuk Russian Federation
2Egor Perepelitsyn - Maria Barykina Russian Federation
3Aleksey Bessonov - Evgenia Kolmagorova Russian Federation
4Maxim Kosharov - Elizaveta Iogan Rus
5Kirill Kurbatov - Alexandra Revel-Muroz Russian Federation
6Bogdan Demidenko - Daria Meniaylo Rus
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Matvey Korostelev - Uliana Gorina Russian Federation
8Andrey Sokolov - Polina Kulakova Rus
9Pavel Dubasov - Polina Popova Russian Federation
9Roman Sidorov - Anastasia Grishina Rus
11Mikhail Sivukhin - Elena Saetskaya Rus
12Egor Pypka - Anna Pypka Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Ivan Gays - Valeriya Rybina Rus
14Gleb Danilov - Violetta Karnaushenko Rus
14Nikita Larchenko - Elina Abdullina Rus
14Oleg Falin - Anastasia Chegodaeva Russian Federation
17Igor Tverdovsky - Elizaveta Davydova Rus
18Artem Lobanov - Varvara Serova Rus
19Sergey Marushin - Anna Lubimova Rus
20Matvey Sizemov - Inna Yakunina Russian Federation
21Anton Shagaev - Maria Mezhennaya Rus
22Ilya Zavialov - Arina Perevozchikova Rus
23Nguyen Cao Thanh Nhan - Anastasia Kibis Rus
24Sergey Perevertkin - Anastasia Kudriashova Rus
 
Round 4
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
25Vadim Tomilov - Natalia Mazurova Russian Federation
26Matvey Khlebnov - Varvara Goncharenko Rus
27Konstantin Mikhaylov - Elena Markova Russian Federation
28Kirill Prokopiev - Polina Shevtsova Rus
29Kirill Tovkach - Julia Kurashenko Rus
30Evgeny Zarubanov - Ksenia Liakisheva Rus
30Grigory Kondratiev - Stefania Silina Rus
32Nikolay Ivanov - Ekaterina Potokina Rus
32Daniil Katkov - Anna Mironova Russian Federation
32Ilya Obukhov - Vera Semenova Russian Federation
32Rodion Tarelkin - Varvara Gerasimchuk Rus
36Andrey Prusakov - Polina Prusakova Russian Federation
37Maxim Apaev - Margarita Evstigneeva Rus
38Leonid Alexandrin - Alena Matiukhina Russian Federation
38Anton Sytilin - Sofia Belikova Russian Federation
40Vladimir Vitsenko - Yekaterina Kim Kaz
41Daniil Smirnov - Olesia Konovalova Rus
42Nikita Guguchkin - Anastasia Leontieva Rus
42Egor Avershin - Veronika Feshchuk Rus
44Grigory Guba - Daria Rodina Rus
44Alexey Tereshchenko - Svetlana Saskova Rus
46Andrey Tolkachev - Daria Astashkina Rus
46Kirill Zanilov - Yana Kortun Rus
48Denis Sokol - Arina Bogdanovich Rus
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
49Andrey Grachev - Maria Tsvetova Russian Federation
49Nikita Ilin - Kay Sin Tszia Russian Federation
49Ivan Burlutsky - Alina Serchel Rus
52Pavel Shulyndin - Olesia Mayantseva Rus
52Egor Agaurov - Sofia Vorobieva Rus
54Ivan Timoshenko - Sofia Smorkalova Rus
55Matvey Novikov - Victoria Kalinina Rus
55Arkhip Shemanaev - Vasilisa Idiatullina Rus
57Artem Shpigel - Valeriia Samordina Rus
57Andrey Kononenko - Alisa Kononenko Russian Federation
57Alexandr Deviatov - Aelita Sadkova Russian Federation
60Matvey Skripnikov - Karina Terentieva Russian Federation
60Igor Titov - Varvara Norkina Rus
62Dimitry Vasiliev - Kristina Grigoreva Rus
62Roman Vasilyev - Polina Vasilyeva Russian Federation
62Andrey Leontiev - Agata Tulchinskaya Rus
62Daniil Sumishevskiy - Alena Pronina Rus
66Sergey Sharkov - Viktoria Panova Russian Federation
66Nikita Tomilov - Nadezda Vakhitova Rus
66Igor Startsev - Daria Khodyreva Russian Federation
66Arseny Aristarkhov - Sofia Saliaeva Rus
66Alexey Abramov - Ksenia Kazanina Rus
71Egor Altukhov - Maria Loshmanova Russian Federation
71Boris Efimenko - Anastasia Korableva Russian Federation
73Alexandr Zverev - Elizaveta Oleynik Rus
74Vladislav Saniuk - Kristina Pakhomova Rus
75Bogdan Kornilov - Diana Trebushevskaya Russian Federation
76Aikaz Margaryan - Irina Kuklina Rus
77Mikhail Morozov - Svetlana Merkishina Rus
77Oleg Lavrenchenko - Margarita Doronina Rus
77Vladimir Ivanov - Anastasia Muliukina Russian Federation
77Aleksandr Dvoinin - Daria Sinkina Rus
77Vladislav Vishlin - Anastasia Stoliarova Rus
82Konstantin Gabelko - Arina Karnaukhov Rus
82Leonid Kozub - Sofia Rdeini Russian Federation
82Maxim Meshcheriakov - Ksenia Kosian Russian Federation
82Vladislav Toder - Sofia Zhdanova Rus
86Mikhail Zelenkov - Sofia Sidorova Rus
87Zakhar Nikitin - Natalia Beltiukova Rus
87Timofey Stavsky - Veronika Kharlamova Rus
87Yury Todoshev - Ksenia Litovkina Rus
87Vladislav Ettinger - Dayana Battakova Rus
91Alexandr Funtov - Valeria Dunaeva Rus
91Arseniy Tumanov - Anastasia Kostyashina Rus
91Chimit Gyrylov - Alisa Semenova Russian Federation
94Dmitry Gomzov - Arina Ermolaeva Russian Federation
95Dmitrii Badanov - Polina Kondrashina Rus
96Kirill Kirkov - Sofya Nechaeva Rus
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
97Kirill Puchkov - Arina Grebenshchikova Rus
97Dmitry Babushkin - Irina Boytsun Rus
97Gleb Levitskiy - Milana Gladkaya Kazakhstan
100Daniil Murtazin - Maria Moroz Rus
100Bogdan Pereslavtsev - Ksenia Chuprik Rus
102Mark Nenashkin - Maria Sterekhova Rus
103Nikita Mitrokhin - Milana Mataeva Rus
103Nazar Kochev - Dana Kistanova Rus
103Georgy Korotkov - Ekaterina Govtva Rus
103Andrey Karpov - Viktoria Koneva Russian Federation
103Andrew Gnezdilov - Yeva Dolgomyslova Kaz
108Pavel Zhuk - Anna Muratova Rus
108Denis Mironov - Elena Yagupova Rus
108Dmitry Yastrebov - Varvara Kochergina Rus
108Danila Tarakanov - Nadiya Yakhina Rus
108Stepan Rukosuev - Anastasia Cherniadieva Rus
113Evgeniy Naumenko - Elizaveta Tashchilina Rus
114Aleksey Safarov - Alisa Asadullina Rus
114Zakhar Kochev - Alexandra Shadrina Russian Federation
116Evgeniy Vaulin - Evangelina Filipchenko Rus
117Pavel Kuznetsov - Arina Baranova Russian Federation
117Alexandr Naumov - Elvira Mananova Rus
119Nikita Kokov - Anastasia Osmukhina Rus
119Georgy Allagulov - Valeria Kuznetsova Rus
121Anton Andreev - Daria Krasnoselskaya Rus
121Egor Vasiliev - Polina Pyzhianova Rus
121Alexandr Sitchikhin - Iuliia Ustiakina Rus
121Ivan Khriashchev - Daria Lebedeva Rus
125Eduard Taranovsky - Amalia Taranovskaya Russian Federation
125Mikhail Danilov - Ekaterina Yumaeva Rus
127Konstantin Matrenin - Uliana Soskova Rus
127Aidar Khusaenov - Anastasia Vedeneeva Russian Federation
129Anton Rubashanov - Valeria Yakovleva Rus
129Ilia Sveshnikov - Zoya Shevrygina Russian Federation
131Ivan Viatkin - Maria Koroleva Rus
132Artur Akulov - Ksenia Kurilenko Rus
133Oleg Kukushkin - Anastasia Voinkova Rus
133Nikita Shchukin - Alisa Gnutova Rus
133Ilias Azizbekov - Tatiana Lazareva Rus
136Alexandr Vasiliev - Anastasia Liukshonkova Rus
136Roman Voronin - Anna Armianinova Rus
138Ramis Ibragimov - Sabrina Ismanalieva Kgz
139Rostislav Galin - Irina Ovsiannikova Rus
140Dmitrii Dolgorukov - Daria Cheremisina Rus
141Sergey Alexandrov - Alina Mitina Russian Federation
142Mikhail Burkauskas - Ekaterina Khodarkevich Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
143Dmitry Paramonov - Valeria Valter Russian Federation
143Arseny Shustov - Sofia Lugovaya Rus
143Anton Dibrova - Kristina Gerasimova Rus
143Andrey Golovachev - Elizaveta Vodianikova Russian Federation
147Bogdan Pototskii - Valeria Sokolova Rus
147Leonid Pronsky - Ksenia Karpova Rus
149Daniil Degner - Galina Shvedova Rus
149Egor Kulishkin - Ekaterina Belova Rus
151Eduard Bronnikov - Daria Prokopeniuk Rus
152Aleksandr Zverev - Elizaveta Rusetskaya Rus
152Stanislav Batrakov - Elizaveta Popova Rus
152German Manuylov - Daria Bogushkevich Rus
155Vladislav Smolikov - Alexandra Eremenko Rus
155Roman Sultanov - Diana Androsova Rus
157Arseny Ivlev - Kristina Salnikova Rus
158Vladislav Germanov - Anastasiia Gonchar Rus
159Artem Glushenko - Elizaveta Tarasenko Rus
159Matvey Grokhotkov - Liaysan Sayfoudinova Rus
161Evgeny Medvedev - Victoria Nazarkina Rus
162Egor Chuprov - Angelina Bobrova Rus
163Dmitrii Cherniakov - Ekaterina Rembovskaia Rus
164Oleg Sirazitdinov - Ekaterina Zuban Rus
165Alexandr Oskolkov - Kristina Proskuryakova Rus
166Genrih Radaev - Anastasia Demenkova Rus
167Arseniy Pirumyan - Marina Romanova Rus
167Alexander Kozlov - Sofiya Popko Rus
167Aleksey Buriagin - Ksenia Syromiatnikova Russian Federation
170Vladislav Smirnov - Anastasia Bezrukova Rus
171Kirill Tsapyrin - Daria Reztsova Rus
171Anton Tashchilin - Elizaveta Ishchenko Rus
173Andrei Lobatcevich - Maria Arkhireeva Russian Federation
173Artem Solovev - Anastasia Afanasyeva Rus
175Semen Maltsev - Daria Tsibina Rus
176Dmitriy Berezko - Darina Voynarovskaya Rus
177Nikita Shulunov - Ayana Gyrylova Rus
178Ruslan Brykov - Anastasia Andriushechkina Rus
179Danil Kolnookiy - Maria Krugliakova Rus
180Nikita Chizhov - Kseniia Babenko Rus
181Erik Ziuzin - Daria Grigorieva Rus
181Kirill Romanov - Polina Bykanova Rus