Today 534513 unique visitors 80 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Elegant Ballroom Competition Dress
United States
€ 1500.00 Negotiable
Stunning Competition Dress by "LE F...
United States
€ 4500.00 Negotiable
Red Black Ballroom dress
United States
€ 1600.00 Fixed price
Velvet Tiger Ballroom Dance Dress
Slovakia
€ 650.00 Negotiable
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
€ 1750.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 350.00 Negotiable
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 11-09FEMALEPatricia Herceg(22)
Croatia
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 homepages Dansschool Hesta 
 clubs/studio Wedding Choreography... 
 business Glitz Extreme Dance 
 business Dancer Designs (Shir... 
 clubs/studio "Kts Zofin Praha Bal... 
 universities University Of Tsukub... 
 clubs/studio I Dance 2 
 business Dancestyle 
 clubs/studio Tanzsportabteilung B... 
 general Austrian Dance Serve... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF Youth Open Latin
City :Moscow Region
Country :Russian Federation
Date :Saturday, 02-23-2019
Association :IDSF
Disipline :Latin
Type :Open
Age :Youth Latin

Result Service - Results

Result Service / WDSF Youth Open Latin / Youth Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Yaroslav Sukmanov - Elizaveta Slavogorodskaya Russian Federation
2Ron Brener - Michal Itelman Isr
3Egor Novikov - Daria Prusakova Russian Federation
4Petr Alexashin - Natalia Karakotova Rus
5Ivan Reshetnikov - Elizaveta Kharinova Russian Federation
6Timofey Serpov - Olga Belianina Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Lev Malgin - Polina Slinkova Rus
8Victor Tolmachev - Daria Priamikova Russian Federation
8Daniil Popov - Elizaveta Nedobey Rus
8Nikita Bugaev - Olga Lebedeva Rus
11Sergey Kolmykov - Ksenia Lytaeva Russian Federation
12Vladislav Mogilenko - Anastasia Sulima Rus
13Nikita Degtev - Julia Bolshakova Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
14Mikhail Avdeev - Olga Naumova Rus
15Artyom Bodrov - Anastasiya Shin Kazakhstan
16Artem Ivanov - Anastasia Belova Rus
17Maxim Proskurin - Arina Bortnikova Rus
17David Gogua - Veronika Popova Rus
19Yaroslav Markov - Kristina Mironova Rus
20Albert Kostarev - Anna Lutsenko Rus
21Nikita Ladyzhensky - Ekaterina Sternard Rus
21Mikhail Sivukhin - Elena Saetskaya Rus
23Nikita Eroshenko - Ksenia Larionova Rus
23Timur Filatov - Almira Alexanian Rus
25Alexandr Lipantiev - Daria Skobeleva Rus
25Timofey Masalitin - Maria Krivtsova Rus
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
27Semen Kochetov - Diana Khmelnitskaya Rus
27Aleksandr Golovin - Anastasiia Grishankina Russian Federation
29Maxim Shcherbakov - Ksenia Sibusheva Russian Federation
29Andrey Serpov - Elizaveta Karmalina Russian Federation
31Igor Doroshenko - Victoria Belysheva Rus
31Nikita Sychev - Kristina Nesterova Rus
33Arseny Semenov - Anastasia Borodkina Rus
34Alexey Surzhin - Arina Eliseeva Rus
35Dmitry Frolov - Anna Eremenko Rus
36Evgenii Krasnov - Kristina Bozhukhina Rus
37Elisey Shevchenko - Arina Safronova Rus
38Vitaly Arzanov - Angelina Melnikova Rus
38Alin-Emanuel Chirpac - Madalina-Emanuela Chirpac Romania
40Ilya Zubenko - Maria Baranovskaya Rus
40Maxim Morozov - Svetlana Plodushcheva Rus
42Arseny Belov - Polina Rachkova Russian Federation
42Denis Karelov - Ekaterina Gorozhankina Russian Federation
44Roman Nazarenko - Arina Kudriakova Rus
44Mihai Ungureanu - Madalina Cecoi Mda
46Andrey Buslovsky - Daria Riabtseva Rus
47Pavel Ivanov - Anna Ivanova Russian Federation
47Ilya Paniushkin - Ekaterina Sysoeva Russian Federation
49Egor Agaurov - Sofia Vorobieva Rus
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
50Nikolay Kurchinenko - Maria Smirnova Rus
50Vadim Sadykov - Ekaterina Shumilina Rus
50Ivan Parfenov - Julia Lesnikova Rus
53Arseny Aristarkhov - Sofia Saliaeva Rus
54Konstantin Smerdov - Valeriia Svetlolobova Rus
54Dmitry Khokhlov - Daria Zakharova Rus
56Egor Isakov - Ksenia Malova Rus
57Konstantin Cheremisin - Julia Shaleva Rus
57Andrey Nedoseko - Ekaterina Martianova Rus
57Alexandr Zviagintsev - Anastasia Solomatina Rus
60Radomir Filin - Polina Siniachkina Russian Federation
60Nikita Nikitin - Natalia Moraru Moldova
62Mikhail Ryzhov - Olesia Remizova Rus
63Alexandr Chiriatnikov - Elizaveta Vasenina Rus
64Ivan Grents - Eva Printsman Rus
65Ivan Popov - Natalia Bikeeva Rus
65Denis Lamzin - Alexandra Savinova Rus
65Valery Cherkasov - Maria Prokopenko Rus
68Egor Leonov - Elina Shestopalova Rus
68Timur Khalidov - Vitalina Ostanina Rus
68Daniil Sysoev - Anastasia Feklistova Rus
71Semen Minakov - Elizaveta Romashina Rus
72Timur Sayaliev - Polina Sokolova Rus
73Anton Peredery - Arina Kolosova Rus
73Aleksandr Ozerov - Polina Panina Rus
75Gleb Donskoy - Maria Muratova Rus
75Philipp Sergunin - Valeria Khrushkova Russian Federation
75Ivan Mezentsev - Daria Matsitskaya Rus
78Ivan Fedorenko - Mayia Sokolova Rus
78Vladislav Churakov - Victoria Kazatskaya Rus
80Vadim Taratonov - Julia Petrova Rus
80Stanislav Soloviev - Maria Galankina Rus
80Egor Syrov - Ekaterina Pleshkova Rus
80Sergey Petrov - Olesia Andreeva Rus
80Semen Mediankin - Galina Makarova Rus
85Timofey Isaychev - Adelina Shyntemirova Rus
85Gleb Liapustin - Yuna Shaymukhametova Rus
87Dmitry Kuzmin - Mariia Varlamova Rus
87Nikita Kalugin - Darina Giulmetova Russian Federation
87Dmitry Bobrov - Anfisa Kilpa Rus
87Eldar Alibekov - Galina Savenkova Rus
91Ivan Lebedev - Tamara Kuleshova Rus
92Alexey Abramov - Ksenia Kazanina Rus
92Andrey Ternovoy - Elizaveta Zykova Rus
94Pavel Dubasov - Polina Popova Russian Federation
94Andrey Zarubanov - Alexandra Chugunnikova Rus
96Ilia Sveshnikov - Zoya Shevrygina Russian Federation
96Oleg Kukushkin - Anastasia Voinkova Rus
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
98Alexey Ushakov - Daria Gevlicheva Rus
98Sergey Diachkov - Margarita Kovalchuk Rus
100Andrey Anisimov - Anna Kirichok Rus
100Aleksey Bolshov - Kristina Volkova Rus
100Yuriy Kalintsev - Marina Grabovskaia Rus
103Alexandr Sitchikhin - Iuliia Ustiakina Rus
104Stepan Nazolin - Elizaveta Leonova Rus
104Eldar Suleimanov - Daria Verkina Rus
104Pavel Vikulin - Diana Bokhina Russian Federation
104Ilya Kolesnikov - Anzhelika Grigorievskaya Rus
108Ilya Martynovich - Veronika Zharova Rus
108Daniil Zabrodskiy - Daria Kuzmina Rus
108Yury Todoshev - Ksenia Litovkina Rus
108Maxim Grevtsev - Daria Kriukova Rus
112Stepan Gerasimov - Elizaveta Melnikova Rus
112Artem Kovshov - Elizaveta Zukhar Rus
114Andrey Shalpegin - Valeriya Mokanu Rus
114Roman Safargaliev - Sofia Doronina Russian Federation
114Daniil Molchaniuk - Ekaterina Kuzmina Rus
114Gleb Kryuchkov - Marina Lebedeva Russian Federation
118Ivan Kurnikov - Galina Grimaliak Rus
119Kirill Puchkov - Arina Grebenshchikova Rus
119Daniil Smirnov - Daria Gracheva Rus
121Yegor Prikazchikov - Natalia Ruzova Rus
121Leonid Dimitrienko - Ksenia Kurilenko Rus
121Mikhail Kuznetsov - Anastasiya Razdaybedina Rus
121Aleksandr Dutov - Aleksandra Vinnikova Rus
125Timur Vishnev - Kristina Turco Rus
126Georgy Allagulov - Valeria Kuznetsova Rus
126Innokenty Bagautdinov - Lilia Glubokaya Rus
126Aleksei Grishaev - Daria Galkina Rus
129Matvey Grokhotkov - Liaysan Sayfoudinova Rus
130Mikhail Morozov - Svetlana Merkishina Rus
131Sergey Perfilov - Vera Elsukova Rus
131Leonid Neradovskii - Mariia Galanina Rus
133Rahmatullo Artykov - Elizaveta Butrimova Rus
134Nikita Timofeev - Lana Malakhova Rus
134Artem Solovev - Anastasia Afanasyeva Rus
136Andrey Shipilov - Victoria Vlasova Rus
137Nikolay Tarasov - Alina Blizniuk Rus
137Gleb Cherepinskiy - Alina Galliamova Rus
139Daniil Semenov - Marina Savlovskaya Rus
140Nikita Kochetkov - Dana Kulakova Rus
140Danil Fedoseev - Elizaveta Fedoseeva Rus